Україна і Європейський Cоюз

«Європейський вибір України», «європейська інтеграція» - ці сполучення слів міцно ввійшли до лексикону українських політиків. Відтоді як Україна здобула незалежність, інтеграція до Європейського Союзу (ЄС) стала одним із пріоритетних напрямів вітчизняної зовнішньої політики. Європейській інтеграції притаманні постійний динамізм і розвиток. Факти її минулого, події сучасності та перспективи майбутнього висвітлювались на політико-інформаційній годині «Шляхи євроатлантичної інтеграції України», яка була проведена із студентами четвертого курсу геологорозвідувального факультету.

euro2.jpg

Оскільки відносини нашої держави та ЄС розвивалися, значною мірою, через поглиблення двостороннього співробітництва на відповідній правовій основі, то ми розглянули базовий міжнародно-правовий Договір, який набрав чинності 1 березня 1998 року. Цей документ і на сьогодні залишається правовою основою співробітництва України і ЄС. Студентська молодь розглянула такі важливі питання: основні органи ЄС, інтеграція нових держав до ЄС, зовнішні зв’язки та ін. Активно розповідала про сучасний стан відносин України з ЄС. Для України європейська інтеграція – це шлях до модернізації економіки, подолання технічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій.

Детальніше дізнатись про суть і стратегічні плани ЄС присутні мали можливість за допомогою інформаційно-просвітницької виставки періодичних видань «Україна і Євросоюз: шляхи співпраці». На виставці експонувались журнали «Педагогічна думка», «Віче», «Євробюлетень», «Вісник Національної академії державного управління при Президентові України», «Вісник Тернопільського національного економічного університету», «Право України».