Туристична Україна

Подорожі навчають більше, ніж будь-що
інше. Іноді один день, проведений в інших
місцях, дає більше, ніж десять років життя вдома.
Анатоль Франс

Туризм – один із найбільших секторів економіки. Його популярність пояснюється дуже просто, бо він не тільки сприяє процвітанню і благополуччю туристичних регіонів, активно підтримує високий рівень культурного збагачення, яке отримують мандрівники в процесі здійснення своєї поїздки, а й дає величезний заряд бадьорості.

Щороку 27 вересня відзначається Всесвітній день туризму. Це свято засновано Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в 1979 році в іспанському місті Торремоліно. Його відзначають в більшості країн світу вже понад 30 років. У цей день проходять зльоти туристів, святкові заходи і фестивалі, присвячені туризму і туристичному бізнесу. День туризму є нагадуванням про те, що всі громадяни світу мають право насолоджуватися неймовірною різноманітністю нашої планети і красою світу, в якому ми живемо. Розуміючи важливість міжнародного туризму, Генеральна Асамблея ООН проголосила 2017 рік Міжнародним роком сталого туризму в інтересах розвитку. Згідно Указу Президента України від 21 вересня 1998 року в Україні щороку 27 вересня відзначається День туризму.

Наша держава посідає одне з провідних місць в Європі за кількістю об’єктів історико-культурної спадщини, які викликають значний інтерес у вітчизняних та іноземних туристів. Щороку Україну відвідують приблизно 20 мільйонів туристів, насамперед, із Східної та Західної Європи, США та Японії.
У нас є свої унікальні місця, які вражають масштабами і красою. Вони оповиті легендами і таємницями, які історики досі намагаються розгадати. Тут можна відкрити для себе багато нового і цікавого.

socrat2.jpg

З метою ознайомлення студентської молоді із історичними пам’ятками культури України із студентами 3 курсу Інституту інженерної екології було проведено віртуальну подорож «Європейська Україна: 10 місцин, які вражають красою…» (до Міжнародного року туризму). На цьому заході було здійснено своєрідний екскурс мальовничими місцями нашої держави за допомогою якого студенти мали можливість почути інформацію про різні відомі історичні місця та їх особливості, а саме: Олешківська пустеля, Дністровський каньйон, Урицькі скелі, озера Світязь та Синевир, Олеський, Ужгородський, Кам’янець-Подільський замки та ін. А також вони побачили на сторінках періодичних видань ці чудові місця та зацікавились їх відвідати. Допомогла студентській молоді в цьому культурно-мистецька виставка «Стежками туристичної України…», на якій було представлено книги та журнали з фонду нашої бібліотеки.»

Присутні з цікавістю розглядали ілюстрації замків і фортифікаційних споруд та ділилися задумами про свої майбутні подорожі.