Традиційна та інноваційна діяльність університетських бібліотек

На базі Наукової бібліотеки Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника 27 березня 2019р. відбулося чергове засідання обласного методичного об’єднання бібліотек закладів вищої освіти.
Відкрила засідання вчений секретар Науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ Ярослава Пилип, яка представила присутнім нового директора Науково-технічної бібліотеки кандидата історичних наук, доцента Романа Пуйду.

Університетські бібліотеки, які є посередниками між постійно зростаючим потоком інформації та її користувачами, покликані забезпечувати успішний інформаційний супровід навчального процесу. Характерною ознакою сьогодення є поєднання моделей діяльності бібліотек закладів вищої освіти: паралельне застосування ними традиційних та нових форм роботи з використанням новітніх інформаційних технологій. Саме ці питання і розглядалися на засіданні, темою якого була «Традиційна та інноваційна діяльність відділу обслуговування Наукової бібліотеки ПНУ».

socrat2.jpg

Основний доповідач - завідувач відділу обслуговування науковою та навчальною літературою наукової бібліотеки ПНУ ім. Василя Стефаника Павлюк Ірина Михайлівна, розповіла про багатоаспектну діяльність відділу в сучасних умовах, його основні функції, які сприяють задоволенню запитів користувачів – це доступність, достовірність, швидкість опрацювання та надання інформації. А також торкнулася тих проблем, які сприяють зменшенню всіх показників процесу обслуговування користувачів. Це, в першу чергу, тенденція зменшення контингенту студентів, їх відрахування, можливість одержання без значних зусиль необхідної інформації через Інтернет, активне використання ресурсів інтернету поза мережами бібліотеки університету.

socrat2.jpg

Для працівників відділу обслуговування користувач – головна особа в бібліотеці. Мобільність, креативність і різноманітність заходів, які проводять працівники відділу – це те, що покращує співпрацю користувачів та бібліотекарів. З цією метою удосконалюються наявні, традиційні форми та методи: тижні та години інформації; діалоги-бесіди; тематичні огляди, виставки та перегляди; зустрічі з цікавими людьми та різноманітні презентації; інтелектуальні ігри «Що?Де?Коли?», виставки-експозиції творчих робіт та ін.

А також запроваджуються в практику роботи нові форми. Цікавою новинкою є інтерв’ю-діалог, бліц-інформація для студентського радіо, реклама бібліотеки у школах, співпраця бібліотеки зі школою кураторів, соціальні мережі.

socrat2.jpg

Активну участь в обговоренні даного питання взяли представники Науково-технічної бібліотеки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету, які поділилися своїм практичним досвідом з даного питання.

І як висновок, заключним акордом засідання бібліотечних працівників стала думка про те, що сьогодні університетським бібліотекам, щоб залишатися цікавими, привабливими і потрібними користувачам, необхідно йти в ногу з часом, не забувати про традиційне, обов’язково оновлювати звичні форми роботи та орієнтуватися на нового користувача. Справити враження на сучасного користувача, зробити його відвідування бібліотеки яскравою подією – це найважливіше наше завдання.