Свято єднання

talanty_ukr.jpg
Щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році, відзначається День Соборності. Над святковою синьо-жовтою Софійською площею тоді лунало величне: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна — в одну Велику Україну».
Це державне свято стало символом єднання українських земель. І хоча державі тоді таки не вдалося повністю зберегти бажану єдність і незалежність, Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став реальним втіленням споконвічної мрії українців про свою суверенну державу. Не зважаючи на неуспішність Акту возз’єднання та усі перешкоди , ідея соборності України була ключовою для наступного покоління учасників українського визвольного руху у XX столітті 1920-1950 років. Головною метою боротьби Української повстанської армії було створення самостійної соборної держави.
У переддень 71-ї річниці проголошення Акта Злуки, 21 січня 1990 року, в Україні відбувся “Живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель України. Акція, організована учасниками українського національно-демократичного руху, стала однією з наймасовіших у тогочасній Центрально-Східній Європі. Понад мільйон людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова. Святкова дата є достатньо символічною й у наші складні часи, коли Україну та її націю намагаються морально знищити та роз’єднати споконвіку міцно скріплені духовні зв’язки.
Сучасна російсько-українська війна для українців є продовженням столітньої боротьби за державну незалежність, в ході якої українські військові, так само, як і їхні попередники 101 рік тому, відстоюють не лише незалежність, а й соборність України. В лавах Збройних сил України відстоюють цілісність нашої держави представники усіх її регіонів.
Вітаємо усіх українців із цим знаменним святом та неодмінно бажаєм нашій неньці-Україні якнайшвидшого миру та Божого благословення!
Запрошуємо всіх, хто цікавиться питаннями становлення Української держави, відвідати тематичну інформаційно-книжкову виставку «Соборна мати-Україна одна на всіх, як оберіг», яку організували завідувач сектору читальних залів відділу обслуговування користувачів Леся Герасим’юк та бібліограф І категорії Мирослава Шмигельська. Виставку представлена в читальному залі наукових та періодичних видань ( ІІІ пов., к. 33 ).

socrat2.jpg