Створення університетського репозитарію відкритого доступу

Новітні наукові дослідження є необхідною складовою забезпечення інформаційних потреб фахівців будь-якої сфери діяльності. Сьогодні всесвітня мережа Інтернет надає можливість вільного доступу до світових наукових ресурсів шляхом поширення ідеї відкритого доступу. Відкритий доступ (Open Access) – це безкоштовний, швидкий доступ до повних текстів наукових і навчальних матеріалів, публікацій рецензованих наукових журналів в режимі реального часу, орієнтований на будь-якого користувача глобальної інформаційної мережі.

socrat2.jpg

25 жовтня 2017 року.на базі Наукової бібліотеки Прикарпатського університету ім. В. Стефаника відбулося чергове засідання обласного методичного об’єднання на тему: «Створення університетського репозитарію відкритого доступу: юридичні, процедурні та технічні аспекти». Дане питання для книгозбірні залишається актуальним на сьогоднішній день, а також на 2018 рік.

socrat2.jpg

Першорядним завданням бібліотеки було розроблення положення щодо функціонування інституційного репозитарію Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, визначення мети та завдань, створення його структури. Архів побудований за типовою структурою інституційних репозитаріїв. Планується розміщувати в ньому публікації вчених університету, статті з наукових університетських журналів, монографії, доповіді тощо. На засіданні було представлено презентацію Створення університетського репозитарію відкритого доступу: юридичні, процедурні та технічні аспекти».

socrat2.jpg

На засіданні об’єднання учасники (науково-технічна бібліотека Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, бібліотека медичного національного університету) обговорили питання структури репозитарію, його наповнення, вирішення проблем з дублетними матеріалами тощо.

socrat2.jpg

Завантажити презентацію