Соборність рідної землі – основа нації і держави

22 січня – День Соборності України, свято створення незалежної Української Народної Республіки. Важливою подією на шляху до Соборності став Акт Злуки. 22 січня 1919 року на Софійському майдані Києва відбулося урочисте проголошення акта про об’єднання Західної Української Народної Республіки з Наддніпрянською Українською Народною Республікою в єдину народну Республіку. Офіційний державний статус День Соборності України отримав у 1999 році, а в 2011 році було встановлено День Соборності і Свободи України. Слово «соборність» включає в себе єдність і згуртованість, тому щороку в цей день український народ із вдячністю згадує тих героїв, які боролися за незалежну соборну українську державу.

Патріотичне виховання молоді є одним з пріоритетних напрямків роботи нашої бібліотеки, тож до Дня Соборності завідувачем сектору читальних залів Герасим’юк Л.Б. було проведено інформаційну годину «Соборність рідної землі – основа нації й держави». Присутні студенти груп ОП-18-1 та МН-18-1 ознайомилися з цікавими історичними фактами нашої країни за період з 1917 по 1920 рр. Це був один з героїчних періодів в історії українського народу, події якого і донині залишилися маловідомими широкому загалу. Українці завжди знаходили різноманітні способи вшанувати цей день, але в останні декілька років свято набуло неабиякого значення та навіть нового сенсу. Адже зараз як ніколи гостро стоїть питання Соборності України. Це свято нагадує нам про те, яких зусиль та жертовності коштувало нашим предкам об’єднання українських земель, які невпинно намагались розділити та привласнити як зі Сходу, так і з Заходу. Сьогодні ми бачимо, наскільки це важливо. Адже той самий ворог знову намагається зруйнувати українську державність, навіть через сотню років.

Також в читальному залі наукових та періодичних видань ( кім.№33, 3-й поверх) до 100-річчя Соборності України організована й представлена однойменна виставка-хроніка. Метою виставки є поглиблення знань молодого покоління з історії виникнення свята Соборності України, виховання патріотичних почуттів та поваги до державних свят.

Виставка складається з чотирьох розділів. Перший розділ «Історичний урок єднання» знайомить з літературою, що висвітлює найважливіші події в історії України, тернистий шлях до Соборності та ідеї побудови незалежної держави. Другий розділ «На Аскольдовій могилі український цвіт» присвячений трагічній сторінці української історії – битві під Крутами. Уряд УНР, опинившись без війська, кинув на протистояння з російською армією, що йшла на Київ, кілька сотень погано озброєних студентів та гімназистів. Усі стояли до останнього подиху. Тоді загинув цілий студентський курінь, триста юнаків – цвіт української молоді. Битва під Крутами 29 січня 1918 року – символ героїзму та відданості нашого юнацтва та символ національної трагедії. «Ідейні провідники української соборності» - таку назву має третій розділ виставки. Представлена література висвітлює діяльність славетного сина України Степана Бандери, ювілей (110 років з дня народження) якого ми відзначали 1 січня. С.Бандера боровся за об’єднання всіх демократичних сил, намагаючись відродити незалежну соборну українську державу. Гідним продовжувачем його справи став відомий український політик, дисидент, засновник Народного Руху України, Герой України Вячеслав Чорновіл. Він увійшов в історію як символ національної ідеї, як один з тих, хто сміливо виступав за захист прав людини в СРСР і поклав своє життя в ім’я незалежності нашої держави. Матеріали розділу «УНР: уроки для сучасної України» знайомлять користувачів з подіями Української Революції 1917-1921рр. – одного з найважливіших і найскладніших періодів історії українського народу ХХ сторіччя.

Українська столітня війна за правду, за свободу триває досі. І результат цієї війни залежить від того, наскільки ми засвоїмо урок наших попередників і пам’ятатимемо про їхню боротьбу. Запрошуємо всіх небайдужих до перегляду виставки. Вивчаймо власну історію і цінуймо єдність рідної землі!

socrat2.jpg

socrat2.jpg