Слово про Кобзаря

socrat2.jpg

Свою Україну любіть,
Любіть її... Во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї господа моліть.

9 березня відзначаємо День народження Т. Г. Шевченка. Тарас Шевченко - це душа українського народу. Він жив трагічністю свого народу і був найбільшим борцем за його свободу. Саме він і його творчість привела розбуджені маси до визволення України.

“Великий Тарас зростив нам вічне і могутньокроне дерево такої високоестетичної творчості, кожен пагінець котрої квітуватиме вічно, як і Боже сонце у нашій долоні” – cказав про Шевченка В. Качкан.

У творчому спадку письменника скарби невичерпної краси, любові і віри в майбутнє, які з плином часу набувають все більшої цінності. Більшість ранніх поем письменника присвячено історії. Шукаючи відповіді на питання сучасної йому дійсності, поет часто звертається до минулого, захоплюється героїкою визвольної боротьби.

З творів історичного змісту найвизначнішим є “Гайдамаки”, в якому зображено панораму народного повстання 1768 року, відомого як Коліївщина. В своїй передмові до твору Шевченко говорить: “Серце болить, а розказувать треба: нехай бачать сини і внуки, що батьки їхні помилялися, нехай братаються знову з своїми ворогами. Нехай житом, пшеницею, як золотом, покрита, не розмежованою останеться навіки од моря і до моря – слов’янська земля”.

Заклик до єднання в боротьбі проти соціального зла лунає в поемах “Єретик”, “Кавказ”, “І мертвим і живим...”, “Іван Підкова”, “Гамалія”. Всім нам відомі слова з поеми “Кавказ”:

Борітеся - поборете,
Вам бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!

Cаме ці рядки стали девізом на Майдані Незалежності. Сьогодні, як ніколи, полум’яне слово Шевченка нам дуже потрібне. Необхідні його внутрішня сила, правдивість, ідеали добра, рівності, його політичні переконання, його велике прагнення свободи, любов до свого народу.

На абонементі художньої літератури ( к. 22, ІІ пов.) організована тематична книжкова виставка до Дня народження Т. Шевченка “Обнімітеся, ж брати мої, молю вас, благаю”. Ви зможете ознайомитись з творчістю та життєвим шляхом письменника.

А також запрошуємо вас ознайомитись з матеріалами виставки “Живуть, Тарасе, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово” в читальному залі періодичних видань гуманітарної літератури № 1(к. 32, ІІІ пов.).

socrat2.jpg