Рівні серед рівних

Ми постійно поспішаємо. У кожного свої турботи. Але ми не завжди звертаємо увагу на те, що поряд чимало людей, які потребують нашої допомоги чи хоча б розуміння, підтримки. Вони можуть бути надзвичайно здібними та духовно багатими особистостями, але суспільство інколи відштовхує їх, бо вони не схожі на всіх інших. За кордоном їх називають людьми з особливими потребами або з обмеженими можливостями. У нас же найчастіше – інвалідами.

Прикро, але понад 500 мільйонів людей у світі є інвалідами в результаті розумових, фізичних чи сенсорних розладів. Офіційно інвалідами різних груп в Україні зареєстровано понад 2,7 млн. осіб – це близько 6% від загальної кількості населення.

socrat2.jpg

З метою привернення уваги до проблем людей з обмеженими можливостями із студентами 1 курсу Інституту інформаційних технологій було проведено діалог-роздум «Рівні серед рівних» (до Міжнародного дня інвалідів). Було розглянуто інвалідність як соціальне явище, вказано фактори від яких залежить масштаб інвалідності та коротко проаналізовано комплекс законів нашої держави, що регулюють практично всі аспекти життя таких людей. Також акцентувалася увага на проблемах людей з обмеженими можливостями. Проте ці люди набагато сильніші від нас духовно, адже, не зважаючи на свої вади, вони не зачиняються в собі, а розвиваються і розкривають свої можливості в різних сферах суспільної діяльності. Було названо таких відомих талановитих людей як Людвіг Ван Бетховен, Микола Бідняк, Франклін Рузвельт та ін., які завдяки своїм досягненням стали всесвітньо відомими.

Доброта і милосердя – два крила, на яких тримається людство. Ми не повинні забувати про тих людей, які потребують допомоги. Треба посміхнутись, вислухати, допомогти. Таким чином, ми будемо робити світ кращим, а світ – нас.