Річниця вшанування пам’яті Героїв Крут

Минуло більш ніж століття відтоді, як на залізничній станції Крути, що на Чернігівщині, відбувся бій між підрозділом російської Червоної гвардії та загоном київських курсантів і козаків «Вільного козацтва». П’ятигодинне протистояння дало результат. Оборонці УНР призупинили наступ і виграли дорогоцінні чотири доби. Цього було достатньо, щоб укласти Брест-Литовський мирний договір, іншими словами, продовжити життя молодій українській державності.

Тоді, 29 січня 1918р. в бою з більшовиками поклали свої голови триста юнаків... Триста молодих сердець забились в один такт і віддали себе в розпорядження держави. Сили були нерівними, але мужність і бойова звитяга української молоді вразили сучасників і стали взірцем державності та патріотизму. І хай наші хлопці тоді відступили зі станції, але ж тривалу історичну війну вони виграли. Бо завдяки численним битвам (в тому числі й битві під Крутами), в одвічному протистоянні двох держав вистояла незалежна Україна. Ми також ніколи не забудемо вчинок тих 27 українських студентів, які потрапили у полон до більшовиків і під час розстрілу співали національний гімн України. Герої Крут були, є і будуть гідним взірцем самовідданості й мужності усіх наступних поколінь захисників країни.

Можна провести історичні паралелі між подіями початку 1918р. та реаліями нашого часу, коли Україна знову змушена виборювати та захищати свою незалежність. Сьогодні українська молодь у лавах Збройних сил захищає Батьківщину від російсько- терористичної агресії і творить нову героїчну сторінку нашої історії. Згадаємо захист і оборону донецького аеропорту. Ворог – той самий, а «кіборги», як і Герої Крут, стали взірцево-символічними оборонцями Батьківщини, рівнятись на яких будуть наступні покоління. Сьогодні наші захисники на Сході країни беруть активну участь у модернізації армії, запровадженні високих стандартів, що перетворять наші Збройні сили на професійну армію нового покоління. Саме така армія має стати запорукою того, що Україну більше не доведеться захищати підліткам і студентам, які ніколи до того не тримали зброї в руках.

У читальному залі технічних та гуманітарних наук (к. №23, ІІ пов.) організована книжкова тематична виставка «На Аскольдовій могилі України цвіт». Метою виставки є відновлення історичної пам’яті та підняття національного духу нашого покоління.

Запрошуємо всіх небайдужих до перегляду представлених матеріалів і цим самим ще раз вшанувати пам’ять загиблих героїв.

socrat2.jpg