Реєстрація в Google Scholar, ORCID

Створення профілю науковця в Google Scholar

Профіль науковця у Google Академія дозволяє авторам слідкувати за бібліографічними посиланнями на власні статті. Є можливість перегляду графіків цитування у часі та інші наукометричні показники. Можна переглядати, хто цитує публікації, створювати власну бібліотеку бібліографічних посилань, експортувати бібліографічний опис статей.
Реєстрація в системі
1. Зайти на веб-сайт Google Scholar- https://scholar.google.com.ua
2. Вибрати розділ "Мій профіль"

socrat2.jpg

3. Увійти у власний обліковий запис Google або створити новий

socrat2.jpg

Після входу в обліковий запис Google з'явиться форма реєстрації в Google Scholar.
4. Ввести поля:
• прізвище та ініціали
• назву установи Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
• електронну пошту для підтвердження - потрібно використовувати адресу *** [at] nung [dot] edu [dot] ua
• сфери зацікавлення
• домашню сторінку. Можна використати інформацію з веб-сайту університету (nung.edu.ua).

socrat2.jpg

5. Вибрати власні статті із запропонованих Google Scholar

socrat2.jpg

socrat2.jpg

6. Визначити автоматичність оновлення профілю

socrat2.jpg

7. Зробити профіль загальнодоступним в Google Scholar

socrat2.jpg

8. Ви також маєте можливість зробити додаткові налаштування, оновивши зображення для профілю і додавши свої статті, які ще не асоційовано із вашим профілем. За замовчуванням перелік публікацій буде відсортовано за кількістю цитувань. Щоб змінити порядок сортування, потрібно натиснути на поле "Назва" чи "Рік" в таблиці результатів. Цю функцію зручно використати при введені пропущених системою статей, щоб доповнити список самостійно.
Зірочка (*) біля показника означає, що показник кількості цитувань містить бібліографічні посилання, які можуть не відповідати даній статті.
9. На поштову скриньку, вказану при реєстрації, прийде повідомлення для підтвердження вашої електронної адреси. Потрібно натиснути на посилання "Підтвердити електронну адресу".
Після реєстрації профіль буде відображатися в результатах пошуку Google Scholar по імені автора. Введені дані та налаштування можна буде редагувати, відповідно до власних уподобань.

socrat2.jpg

Документи з переліку публікацій у профілі можна редагувати, об'єднувати, видаляти чи експортувати в різних бібліографічних форматах.
Зверніть, будь ласка, увагу, що статті або інші роботи, які з певних причин не увійшли в індекс Google Scholar, можна додавати вручну. Потрібно вибрати закладку із відповідним типом документів і внести опис.

socrat2.jpg

Реєстрація науковця в ORCID

ORCID (англ. Open Researcher and Contributor ID) - літерно-цифровий код для однозначної ідентифікації наукових та інших академічних авторів. Такий код вирішує проблему обрахування внеску конкретного автора в науку, так як більшість особистих імен не є чимось унікальним і вони можуть змінюватися, мати культурні відмінності в порядку імен, містять суперечливу практику використання першого імені, скорочень і використовують різні системи письма.
На підставі реєстраційного номера ORCID вчені забезпечують собі: коректну цитованість своїх статей (статті не «втрачаються» пошуковими системами), можливість подавати свої статті в престижні міжнародні наукові видання, можливість участі в рейтингах міжнародного рівня, можливість брати участь у подачі заявок на гранти.

Реєстрація в сиcтемі
1. Заходими на веб-сайт - https://orcid.org/
2. Вибераєм розділ "For researchers" і переходим за посиланням «Register now»

socrat2.jpg

3. У реєстраційній формі заповнюємо відповідні поля: First name (Ім’я ), Last name (Прізвище), Email (Електронна адреса), Create an ORCID Password (Пароль). Ім’я та прізвище наводять латиницею. Погоджуємось з умовами використання і реєструємся.

socrat2.jpg

4. Отримуєм лист від сервісної служби ORCID і підтверджуємо реєстрацію. Після підтвердження потрапляємо на сторінку свого профілю у ORCID. Номер ORCID у вигляді URL знаходиться у лівій частині сторінки. Він складається з 16 цифр.

5. Заповнюємо рядки: Biography (Біографія), Educations (Освіта), Employment (Робота), Founding (Фінансування), Works (Роботи) , а також з лівої сторони сторінки : Also known as (Відомий як), Country(Країна), Keywords(Ключові слова), Websites (посилання на свій профіль в Google Scholar, LinkedIn, Mendelay etc., Researchgate та ін.).

socrat2.jpg

5. В рядку Employment обов’язково коректно вказуємо назву університету Ivano-Frankivsk National Technical University of Oil and Gas.

socrat2.jpg

6. В рядку Works вибираєм add some now або Add Works Search & Link , шукаємо свої публікації в Scopus to ORCID, ReseacherID або інших базах і імпортуємо їх в свій профіль.

socrat2.jpg

7. Також можна додати посилання на публікації вручну. Для цього у рядку редагування списку робіт Works вибираєм "Add manually" (Додати вручну).

socrat2.jpg