Оберіг нашої державності

28 червня 1996 року було прийнято першу в українській історії Конституцію незалежної України, яка остаточно закріпила правові основи нашої держави, її суверенітет і територіальну цілісність. Ця подія стала найважливішою в житті українського народу після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України. Прийняття Конституції логічно завершило процес становлення України як суверенної держави, що має свій Основний Закон.

В читальному залі наукових та періодичних видань (кім.№33, ІІІ пов.) організовано і проведено історичну годину «Від Конституції Пилипа Орлика – до Конституції незалежної України». Присутні студенти Інституту природничих наук і туризму та Інституту архітектури, будівництва та енергетики з цікавістю відстежили шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика (1710 р.) до прийняття нової Конституції України. Працівники читального залу Леся Герасим’юк, Мирослава Шмигельська, Людмила Шпирун розповіли студентам про основні історичні етапи, які проходила наша країна до прийняття Конституції 96-го року. Студентська молодь вкотре переконалась в тому, що Конституція надає всім громадянам рівні права і не допускає жодного насилля над людиною. Всім присутнім було запропоновано перегорнути Основний закон України та ознайомитись з деякими статтями, зокрема про державні символи України, освіту, територіальну цілісність та свободу слова. До розмови долучився директор бібліотеки, кандидат історичних наук, доцент Роман Пуйда.

Під час проведення заходу студенти також ознайомились з матеріалами однойменної тематичної книжково-інформаційної виставки, яка складається з трьох розділів: «Пилип Орлик – творець першої української Конституції», «Конституція – основа державності», «Вчимося бути громадянами України». Представлена правознавча, історично-довідкова література дає можливість зрозуміти, яким важливим і важким був процес створення власної Конституції та відображає найважливіші історичні моменти становлення нашої держави.

Саме тому, не зважаючи на всі недоліки і труднощі, які переживає зараз наша країна, День Конституції святкувати необхідно, тому що це не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. І ми, українці, з гордістю відзначаємо це державне свято!

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg