Незалежність – вікова мрія українського народу

talanty_ukr.jpg

24 серпня 1991 року здійснилася одвічна мрія багатьох поколінь українців: Верховна Рада ухвалила Акт проголошення незалежності України, а на Всеукраїнському референдумі українці підтвердили прагнення жити в незалежній державі, зробивши її незворотним фактом історії. До своєї незалежності український народ йшов нелегким тернистим шляхом – крізь ординські навали та війни, боротьбу з гнобителями й окупантами, довгі роки тоталітарного режиму, роки перемог і втрат …

В історії нашої країни багато сумних подій. Літописи й пам’ять народу зафіксували такі сторінки, як зруйнування золотоверхого Києва, битва під Берестечком, драматизм Полтавської битви, знищення Запорізької Січі. А в ХХ столітті на долю України випали розстріляне відродження 20-х років, Голодомор 1932-1933 років, Чорнобильська трагедія 1986 року.

Всі ці сторінки історії незалежності нашої країни були перегорнуті на тематичному вечорі «Живи і міцній, Українська державо!», учасниками якого стали студенти Енергетичного інституту.

У день національного свята ми звертаємося до пам’яті поколінь українців, які протягом багатьох століть боролися, творили і наближали нашу незалежність. Їх імена назавжди увійшли в історичну пам’ять, у душу українського народу – Богдан Хмельницький, Іван Сірко, Іван Мазепа, творець першої української Конституції Пилип Орлик, герої народних повстань Іван Гонта, Максим Залізняк, легендарні Устим Кармелюк і Олекса Довбуш. Ось яких велетнів духу народила наша земля, ось які люди торували шлях до незалежності України! Джерелами державотворення в Україні завжди були національна ідея, дух і традиції.

Ці вистраждані слова Ліни Костенко найбільш влучно передають напружену атмосферу, в якій ми зустрічаємо День Незалежності. Український народ гідно протистоїть російському агресору, героїчні воїни знову захищають суверенітет і свободу рідної землі, відстоюючи її територіальну цілісність, доводячи всьому світові свою незламність. Саме зараз, у боротьбі, в Україні народжується нова нація – горда, сильна, вільна, здатна захистити себе і свою державу.

Доземний уклін та глибока вдячність усім тим, хто в такий скрутний для України час не побоявся ступити на шлях боротьби за рідну землю, мир і спокій на ній!

А також з нагоди Дня Незалежності в читальному залі періодичних видань та іноземної літератури (32к., ІІІ пов.) організована книжково-ілюстративна виставка «Незалежність – вікова мрія українського народу». Представлені друковані видання висвітлюють історичний шлях України від найдавніших часів і до сьогодення. Всіх бажаючих запрошуємо до перегляду друкованих видань з даної тематики. З Днем Незалежності, Україно!

Ми воїни. Не ледарі. Не лежні.
І наше діло – праведне й святе!
Бо хто за що, а ми за незалежність.
Отож – нам так і важко через те.