Нехай мої струни лунають...

25 лютого виповнюється 149 років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач). Письменниця посіла чільне місце в українській та світовій літературі, стала народною в найширшому розумінні цього слова.
Творчі інтереси Лесі Українки надзвичайно багатогранні – поезія, проза, драматургія, публіцистика.
Першим поетичним акордом поетеси стала збірка «На крилах пісень», вірші якої надзвичайно романтичні. Друга збірка «Думи і мрії» пройнята героїко - вольовим пафосом. Нам знайомі такі поезії як «Contra spem spero», «Сім струн», «Мій шлях» та багато інших.
Найглибше талант письменниці розкривається в драматургії. Апогеєм творчості Лесі Укранки вважається «Лісова пісня» - п’єса, в якій поєднались реальність і казковість, яка не мала аналогу в українській літературі. В ній поетеса вилила всю любов до рідної Волині, багатої на казки та пісні.
Багато сил і часу письменниця присвятила збиранню фольклору. Разом з чоловіком, етнографом Климентом Квіткою, записала десятки пісень на Волині, в Карпатах, на Полтавщині.
Творчий доробок письменниці невичерпний і неосяжний.
До дня народження геніальної дочки України на абонементі художньої літератури (к.22, ІІ пов.) організована виставка - портрет «Нехай мої струни лунають...», де ви зможете ознайомитись з творчістю та життєвим шляхом поетеси.

socrat2.jpg