Наш дім – Земля

22 квітня – Всесвітній День Землі, свято єднання народів планети у справі захисту навколишнього середовища і збереження тих багатств і природних ресурсів, якими наділила нас природа. Вперше День Землі був відзначений у 1970 році, і з того часу його проводять щорічно. Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для роз’язання екологічних проблем.

Із розвитком цивілізації та науково-технічного прогресу, бурхливим зростанням кількості населення на Землі, обсягів виробництва та його відходів проблеми стосунків між природою та суспільством дедалі загострюються. Такі екологічні катастрофи як вибух на ЧАЕС, пожежа нафтових свердловин у Перській затоці та інші, свідчать, що забрудненню довкілля сьогодні не має меж, а це, в свою чергу, вкрай негативно впливає на здоров’я, а іноді й забирає життя багатьох людей. У третє тисячоліття людство повинно входити з новою філософією життя, згідно з якою воно є часткою єдиної людської сім’ї.

Працівниками НТБ до Всесвітнього дня Землі і Дня довкілля в читальному залі технічних та гуманітарних наук (№23, ІІ пов.) організована книжково-тематична виставка «Відкрита долоня моєї Землі», де представлено різноманітну літературу еколого-економічного напрямку з метою ще глибшого вивчення проблеми захисту довкілля та свідомого ставлення до природи. Запрошуємо всіх небайдужих до перегляду.

socrat2.jpg

socrat2.jpg