Мово моя материнська, квітни в душі й на устах...

Мій народе український,
Небо кланяється низько
За твою співочу мову,
За нескореність в літах!

Л. Солончук

23 квітня у світі відзначають День книги. Безумовно, в житті людини книга має величезне значення. Сьогодні хочеться звернути увагу саме на українську книгу. Українська мова і література на протязі декількох століть зазнавала утисків та заборон.
Тільки наприкінці ХХ століття Україна здобула незалежність і перед її інтелектуальною елітою постала проблема відродження української нації, розвиток та утвердження рідної мови.
Фундаментом для розвитку нашої літератури та книги були І. Франко, Леся Українка, Т. Шевченко, М. Коцюбинський, І. Котяревський та інші класики української літератури. Коріння їхньої творчості - у невичерпних глибинах народної душі. Твори цих письменників вивчали декілька поколінь до нас, тому ми не повинні втрачати ниточку, що пов’язує нас з далеким минулим, допомагає усвідомити сутність нашої нації.
На сьогоднішній день для української книги немає ніяких заборон. З’являється багато нових письменників в різних жанрах, що дає можливість українській літературі розвиватись та вдосконалюватись. В авангарді сучасної української прози - В. Лис, М. Матіос, В. Шкляр, Ю. Мушкетик, але є багато молодих авторів: Н. Гурницька, А Кокотюха, Дара Корній, С. Талан, М. Кідрук та багато інших. Українська література засяяла новими барвами, розкриваючи всі сторони таємничої української душі.
З метою ширше ознайомити читачів з українською книгою на абонементі художньої літератури (к. № 22, ІІ пов.) організована книжкова виставка «Мово моя материнська, квітни в душі й на устах...». На виставці представлені твори української класичної літератури, сучасної української літератури та автобіографічні твори про українських письменників.

На світанку Вітчизни

Становлення нової української літератури

Ми просто йшли; у нас нема зерна неправди за собою...