Листопад 2018

Славетні імена діячів ЗУНР

kniga.png

2018-й рік обласною радою проголошено роком Західноукраїнської Народної Республіки в Івано-Франківській області. 100-річчя утворення ЗУНР відзначили і в науково-технічній бібліотеці. 31 жовтня було організовано експрес-інформацію «Славетні імена діячів ЗУНР» зі студентами груп ГР-17-2; ГЗ-18; ВК-18; НІО-18, яку провела завідувач відділу обслуговування користувачів Любомира Яремійчук. Студенти більше дізналися про одну з найяскравіших постатей серед діячів Західно-Української Народної Республіки – Дмитра Вітовського. Адже він наважився на історичну авантюру ХХ століття, за одну ніч змінивши хід історії. Яким був найрішучіший політик, за яких загадкових обставин обірвалося його життя на 32 році – про ці та інші факти довідалися присутні.

До 100 - річчя ЗУНР

mystectwo.png
До відзначення 100-річчя ЗУНР в читальному залі технічних та гуманітарних наук (кім. 23, ІІ поверх) організована книжкова виставка «ЗУНР: становлення нашої державності», яка дає можливість користувачам більш детально ознайомитись з ключовими історичними подіями проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. Епіграфом до виставки стали слова Й.Сліпого: «Нікчемний той народ, який не вшановує пам'ять своїх героїв, які боролись за волю і незалежність своєї держави».

Єднання навколо рідної мови

kniga.png

9 листопада, у День української писемності та мови, традиційно відбувся вже вісімнадцятий Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Вперше радіодиктант писали у травні 2000-го року з нагоди Дня перепоховання Тараса Шевченка і Дня рівноапостольних Кирила та Мефодія.

Сторінками української книги

kniga.png

8-9 листопада у фортечній галереї «Бастіон» вже вп’яте відбувся фестиваль-презентація «Сторінками української книги». Поціновувачі української книги ознайомилися з численними новинками сучасної української літератури.

Ідея проведення такого фестивалю у Івано-Франківську виникла та вперше була втілена у 2014 році. Відтоді щороку фестиваль-презентація друкованої книжкової продукції приурочується Дню української писемності та мови, а також визначній події чи особистості в історії України.

5-та річниця Революції Гідності

kniga.png

12 листопада у конференц-залі науково-технічної бібліотеки відбувся вечір пам’яті «Наш дух не зламати, свободу не вбити». Рівно п’ять років минуло з того часу, відколи почалися масові вбивства мирних українців представниками тодішньої влади Януковича за участю злочинного «Беркуту». Українці, що зібралися на Майдані 30 листопада, і гадки не мали, що відбудуться жорстокі протистояння з тодішньою владою, штурм на Грушевського, а відтак, сотня вбитих, яка ввійшла в історію як Небесна Сотня.