А ми тую славу збережемо…

Україна – земля прапращурів і наших батьків, земля героїчного народу, що має древню історію, переповнену драматизмом, славою і вічним прагненням до волі. Наші предки зберегли і нам передали неоціненні скарби: не тільки землю й те, що є в ній і на ній, а й мову, пісні, звичаї – все те, що ми звемо нашим рідним, українським.

Український народ завжди завзято боронив свою державу і власну свободу, і водночас постійно дбав про зміцнення національних збройних сил. Українське козацтво, Українські Січові Стрільці, Наддніпрянська Армія, Українська Галицька Армія, Українська Повстанська Армія – це історичні військові формування, які сповнили свій обов’язок, власним життям і кров’ю засвідчили право української нації на власну державу.

socrat2.jpg

14 жовтня – це особливий день для українців, в який відзначається річниця утворення УПА. Цього року виповнюється 75 років цій знаменній даті. Напередодні цієї славної дати із студентами Інституту інженерної механіки було проведено екскурс в минуле «УПА – це дух святих стремлінь».

На цьому заході, на основі архівних і літературних джерел та спогадів висвітлювалась героїчна боротьба УПА та збройного підпілля ОУН на Прикарпатті, а також було надано короткі біографічні довідки про командирів УПА та провідників ОУН. Студенти з цікавістю перегортали сторінки бойових дій УПА на Прикарпатті та розглядали ілюстрації із збірки П. Арсенича та з книг про УПА, які експонувались на історично-літературній виставці «УПА – відповідь нескореного народу!»

В кінці заходу студентська молодь хвилиною мовчання вшанувала пам’ять українських патріотів, подвиг яких залишається назавжди найсвітлішою сторінкою в історії національно-визвольного руху українського народу.

Схиляю голову в журбі,
Моя молитва в небо лине.
Довіку вдячний я тобі,
Бо ти поліг за Україну.
В. Квітневий