Методи контролю якості та технічна діагностика нафтогазового обладнання

Забезпечення якості продукції неможливе без розробки і застосування різноманітних методів контролю. В останній час контроль і технічна діагностика стали штатною технологічною операцією в нафтогазовій промисловості на всіх етапах – буріння нафтових і газових свердловин, видобування, транспортування вуглеводневих енергоносіїв до споживачів.
Це пояснюється необхідністю забезпечення безаварійної та довготривалої експлуатації об'єктів нафтогазової промисловості з метою підтримання їх високої продуктивності та зменшення ризиків виникнення техногенної й екологічної небезпеки.
Технічна діагностика займається встановленням та вивченням ознак, що характеризують стан технічних систем, для передбачення можливих відхилень, а також розробкою методів та засобів визначення фактичного фізичного стану цих систем з метою своєчасного попередження порушення режиму роботи.
З метою популяризації нових методів контролю та технічної діагностики у нафтогазовій галузі на абонементі наукової літератури (к. 12, І пов.) організована книжкова виставка "Методи контролю якості та технічна діагностика нафтогазового обладнання". Запрошуємо студентів нафтогазового профілю, фахівців і всіх бажаючих відвідати абонемент наукової літератури та ознайомитися з представленими виданнями.