Магістральні трубопроводи : технічна діагностика, надійність та управління

Нафтогазова промисловість - провідна галузь паливно-енергетичного комплексу України. Від її надійної роботи значною мірою залежить стабільність і розвиток національної економіки, а також, зважаючи на географічне розташування України, безперервність поставок газу за кордон.
Газонафтотраспортна система України - одна з найбільших, але разом із тим одна з найстаріших в Європі, тому проблема оцінювання та підвищення економічної ефективності та надійності трубопровідного транспорту в умовах формування ринкових відносин є надзвичайно гострою. Для її розв’язання необхідні розробка і наукове обгрунтування принципово нової концепції систем нафтогазопостачання.
Стабільність експлуатації нафтогазоперекачувальних об’єктів можна підвищити шляхом правильного встановлення стану обладнання, вчасного проведення планово-поперджувальних ремонтів, впровадження новітніх методів діагностування. Новим етапом розвитку діагностики є використання інтелектуальних поршнів.Технічна діагностика стану магістральних нафтогазопроводів як галузь прикладної технічної науки в останні роки стрімко розвивається не лише в Україні, а й у світі.
Немалу роль в успішному функціонуванні галузі відіграє високий професіоналізм працюючих, а також впровадження нових методів управління виробництвом.
Про проблеми, досягнення та перспективи розвитку газонафтотранспортної системи користувач зможе дізнатись, переглянувши виставку «Магістральні трубопроводи: технічна діагностика, надійність та управління», яка представлена на сайті бібліотеки та в читальному залі технічної літератури (к.23, ІІ поверх).

Проектування та експлуатація трубопроводів

Технічна діагностика та надійність трубопровідних систем

Управління виробництвом при транспортуванні трубопроводами