Ліна Костенко – поет і мислитель

Митцю не треба нагород,
Його судьба уже нагородила.
Коли в людини є народ,
Тоді вона уже людина.
Л. Костенко
19 березня виповнюється 90 років від дня народження Ліни Василівни Костенко - письменниці, поетеси, лауреата Шевченківської премії та громадського діяча.
Свою позицію Ліна Костенко завжди виражала відкрито і прямо, що відобразилось в її творчості та громадській діяльності. Вона належить до кола кращих поетів сучасності, органічно не приймає зраду, моральну безпринципність.
Багато випробувань випало на долю цієї сильної жінки: біженські мандри Другої світової війни, випробування шістдесятих, шістнадцять років вимушеного мовчання. Народну любов та повагу серед друзів-літераторів вона завоювала ще в 50-ті роки. На той час молода поетеса видала три збірки віршів: «Проміння землі», «Над берегами вічної ріки», «Мандрівки серця» та стала майстром української поезії.
Ім’я Ліни Костенко - символ епохи «шістдесятництва». Поетеса займала активну громадську позицію, стала на захист ув’язнених письменників, через що збірки її творів не допускали до друку і вона була змушена мовчати довгих шістнадцять років.

Тільки у 1979 році, пройшовши поневіряння по видавництвах, виходить історичний роман «Маруся Чурай», відзначений Шевченківською премією. Тему української історії Ліна Костенко піднімає і в поемі «Берестечко». У 2010 році опублікувано прозовий роман «Записки українського самашедшого», що став одним з лідерів продажу серед українських книжок у 2011 році. В цей час також виходять збірки поезій «Річка Геракліта» та «Мадонна перехресть».
Усе життя геніальна поетеса не боялася влади та відкрито говорила правду. Ліна Василівна відмовилась від премії «Золотий письменник України» та від звання Героя України зі словами «політичної біжутерії не ношу».
До ювілею від дня народження Ліни Костенко на абонементі художньої літератури ( к. 22, ІІ пов.) організована виставка-вернісаж «Поезія розуму і краси», де ви зможете ознайомитись з творами та життєвим шляхом письменниці.

socrat2.jpg