Книга будує мости і відкриває світи

Книги – морська глибина,
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить.
І.Франко

Книга - одне з найбільших чудес, створених людиною. Шлях її – довгий і складний, але надзвичайно цікавий. Спочатку виготовляли рукописи з глини, кори дерев, шкіри, папірусу, шовку, оздоблювали золотом, сріблом, коштовним камінням. Одним з найбільших зібрань рукописних видань була бібліотека Я. Мудрого. Вона налічувала близько 950 томів. Після облоги Києва ханом Батиєм у 1240р. її було втрачено. На зміну рукописним книгам прийшли друковані. У 1455-1456 р.р. німецький ремісник Й. Гутенберг вперше надрукував Біблію. У 1572 р. І. Федоров вперше в Україні видав “Апостол”.

Важко переоцінити роль книг в нашому житті. Вони допомагають нам уявити майбутнє та заглянути в минуле, розвивають інтелект, збагачують почуття, підносять нашу духовність. За допомогою книг ми можемо мандрувати, навчатись, творити. Дуже влучно про читання сказав В. Сухомлинський.: “Людина, для якої книжка уже в дитинстві стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, як пензель для художника, ніколи не відчуває себе обділеною, збіднілою, спустошеною ”.

Завдяки книзі до нас дійшли такі прекрасні твори як “Cобор паризької богоматері” В. Гюго, “Портрет Доріана Грея” О. Вайльда, “Ім’я рози” У. Еко, “Перехресні стежки” І. Франка, “Енеїда” І.Котляревського, “Апостол черні” О. Кобилянської, повісті Т. Шевченка, “Роксоляна” О. Назарука та багато інших. На арену сучасної української літератури вийшли такі автори як В. Лис, М. Матіос, В. Шкляр, С. Талан. Завдяки їм маємо можливість відчути сутність нашої нації , передати це відчуття наступному поколінню.

Читайте! Нехай у вашому житті не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча сторінки з нової книги.

На абонементі художньої літератури (к. №22, ІІ пов.) організавана книжкова виставка “ Книга будує мости і відкриває світи”. Ви зможете ознайомитивсь з найкращими творами українських та зарубіжних письменників, які рекомендуємо прочитати кожному.

Крізь вічність несуть навпростець світло до наших сердець

Крізь вічність несуть навпростець

Сторінками світової літератури

Сторінками світової літератури