Івасюк назавжди

«Пішов у синє небо він» – під такою назвою у приміщенні конференц-залу науково-технічної бібліотеки університету відбувся літературно-музичний вечір, присвячений 70-річчю від дня народження композитора-основоположника української естрадної музики, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, Героя України – Володимира Івасюка.

Захід організували і провели завідувач відділу обслуговування користувачів Яремійчук Л.М., завідувач сектору культурно-просвітницької роботи Вороніна В.С. спільно з студентами гр. ОП-18-1 Озар Анною і Рогів Аліною, гр. ІС-18-1 Коропецькою Юлією, Долібою Лілією, Навроцькою Іриною.

Відкрив дійство директор НТБ Пуйда Роман Богданович. У своєму виступі наголосив, що на вівтар Собору Української Нації Володимир Івасюк приніс пісню, напоєну з живого джерела і викресану з народного нурту предків.

Вона – незнищенна, соборною правдою на світ приведена, на вершині Карпат освячена, червоною рутою на всю Україну засяяла. За українську пісню вороги знищили композитора. Але світло Орфея осінило кожну українську хату, кожну родину, аби зерна правди і волі у кожному українському серці освятилися на золоте соборне жниво.

Успіх української естради на світовому рівні починався з творчості Володимира Івасюка. Його називали «оберегом української пісні», «Орфеєм синіх гір», «українським Джоном Ленноном», «золотим фондом української естради». Його пісні звучали несподівано свіжо та сміливо, легко запам’ятовувалися та ставали надпопулярними хітами. Твори композитора брали до свого репертуару зірки світового значення Тото Кутуньо (Італія) та Вахтанг Кікабідзе (Грузія). На вечорі заспівали дуетом Вікторія Вороніна та Іванка Шкварок (вокалістка музичної формації «physalisovi» [фізалісові]), виконавши пісню «Я піду в далекі гори».

Усі присутні вшанували пам`ять Володимира Івасюка виконанням його пісні «Червона рута».
До заходу була організована тематична книжкова виставка «Не зорі падають із неба – зірки ідуть у небеса».
Змінюватимуться багато поколінь, з`являтимуться нові стандарти в музиці, нові сингли, нові віяння, нові хіти – речі, якими будуть захоплюватися, але феномен, який створив Володимир Івасюк, живе і буде жити завжди.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg