Євроінтеграція України та вступ у НАТО

27 років минуло з того часу, як Україна проголосила себе незалежною суверенною державою. І коли постав вибір щодо своєї цивілізаційної орієнтації, звичайно, українське суспільство вибрало орієнтацію на Європу. Для того, щоб стати європейською, Україні необхідно змінювати як свій господарський комплекс, так і вдосконалювати демократичне громадянське суспільство конкретними справами. Без цього інтеграція в Європу просто неможлива. Приєднавшись до ЄС, країна може більше не турбуватись про свою рівноправність та повагу до себе, інтеграція в ЄС означає для країни такий вибір її подальшого розвитку, який орієнтований на якісно новий, вищий рівень життя для усього суспільства. Політичні переваги України у ЄС пов’язані зі створенням надійних механізмів політичної стабільності, демократії та безпеки. Але успішність будь-якої євроінтеграційної політики полягає не в твердженнях і деклараціях, а в банальному слідуванні принципам та цілям цієї політики.

На сьогоднішній день інтеграція до Європи неможлива без інтеграції до найрозвиненішої євроатлантичної організації колективної безпеки – НАТО. Цього року Україна і НАТО відзначили 21-у річницю започаткування особливого партнерства. Упродовж більш ніж двох десятиліть спільної історії, саме сьогодні співробітництво між Києвом та Альянсом проходить випробування у протистоянні реальному ворогу – агресивній Росії. Отже, у нинішніх умовах відносини України та НАТО відіграють важливу роль у забезпеченні обороноздатності держави. Саме вступ до НАТО гарантуватиме нам безпеку, адже це не лише військова, а й військово-технічна підтримка з боку Альянсу. Це найкращий спосіб реалізації національних інтересів.

Працівниками науково-технічної бібліотеки зі студентами групи ЕКО-18-1 проведено захід «Євроінтеграція України та вступ у НАТО», на якому всі присутні мали можливість більш детально ознайомитись з питаннями та завданнями євроінтеграційної політики нашої держави. У читальному залі наукових та періодичних видань (к.№ 33, ІІІ пов.) організована та представлена тематична книжкова виставка «Євроатлантична інтеграція як основний пріоритет України». Всіх бажаючих запрошуємо до перегляду виставки.

socrat2.jpg

socrat2.jpg