Газова промисловість та енергетична безпека України

talanty_ukr.jpg

Газова промисловість – наймолодша галузь паливної промисловості України. Початком індустрії природного газу прийнято вважати 1924 рік, коли було введено в промислову експлуатацію Дашавське газове родовище і газопровід Дашава-Стрий. Важливим етапом розвитку галузі стало введеня в дію в 1948 році першого магістрального газопроводу Дашава-Київ, згодом продовженого до Москви. Це дало поштовх до розробки інших газових родовищ Прикарпаття та інтенсивного пошуку нових.

Наступним кроком прискореного розвитку газової промисловості в Україні стало відкриття та введення в експлуатацію в 1956 році унікального Шебелинського газоконденсатного родовища, а згодом інших значних за запасами родовищ, що дозволило створити єдину систему газопостачання всієї країни і здійснити масштабну газифікацію народного господарства та населених пунктів.

Провідним підприємством паливно-енергетичного комплексу є Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», яка вживає рішучих заходів щодо стабілізації й поступового зростання видобутку газу в країні та надійного газопостачання споживачів.

Однією з найважливіших складових добробуту громадян є їх забезпечення теплом та електоенергією. Використання газу удвічі дешевше, ніж нафти. Крім того, з газу виробляють азотні добрива і синтетичні матеріали. Спроможність паливно-енергетичного комплексу забезпечувати країну всіма видами енергоресурсів визначає рівень енергетичної безпеки держави. Таким чином, безпека паливно-енергетичного комплексу визначає енергетичну безпеку держави, яка є складовою національної безпеки країни та визначально впливає на політичну незалежність України.

Працівниками читального залу періодичних та наукових видань № 33 організовано тематичну книжкову виставку «Газова промисловість та енергетична безпека України», приурочену до Дня працівника нафтової, газової та нафтопереробної промисловості України. Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитись з історією та оцінити сучасний стан цієї надважливої галузі в економіці нашої країни.