Функціонування електронної бібліотеки повнотекстових видань і авторське право

Електронна бібліотека є невід’ємною частиною бібліотеки і сприяє підвищенню рівня навчального процесу, інформаційно підтримує навчальний процес та навчальну роботу в університеті. Це впорядкована колекція різнорідних цифрових документів ( в тому числі книг ), забезпечена засобами навігації та пошуку. Створення повнотекстової бази даних електронних документів – це один із напрямків роботи, над яким працює Наукова бібліотека Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. На базі книгозбірні згідно плану відбулося чергове засідання обласного методичного об’єднання на тему «Функціонування електронної бібліотеки повнотекстових видань і авторське право». База даних повнотекстових видань електронної бібліотеки університету є власним продуктом. Контент складається з документів, які читаються у локальній мережі, тобто в електронному читальному залі, комп’ютерних класах університету, на автоматизованих робочих місцях у віддалених читальних залах. Перед початком роботи користувач попереджений про заборону копіювання та тиражування.

socrat2.jpg

Електронні ресурси зберігаються на сервері бібліотеки у форматі PDF. На сьогоднішній день електронна бібліотека нараховує близько 4 тис. документів.

На засіданні активну участь в обговоренні даного питання взяли представники Науково-технічної бібліотеки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу та бібліотеки Івано-Франківського національного медичного університету, які поділилися своїм досвідом.