Духовність та культура – праведна душа народу

Найбільшим надбанням кожного народу є його духовна культура. Саме його власна, а не завезена поневолювачем, не імпортована з-за кордону. Тисячолітнє нищення духовної культури українців зробило свою чорну справу. Та чи все так безнадійно втрачено? Огляньмося навколо – адже це ми колядами зустрічаємо Різдво, це ми співаємо в колі друзів та рідних українську пісню, це ми вітали нашу незалежну державу й зі слізьми на очах освячували наш блакитно-жовтий прапор.

Що ж готує доля нам, українцям, нині? Невже наша історія так нічому нас і не навчила? Вивчаймо досвід і мудрість своїх предків, щоб не втратити самобутність, не розчинитися в круговерті часу, не згубити своє майбутнє.

Наш народ має багату духовну культуру, яка складається з цінностей, надбаних багатьма поколіннями. Життєва мудрість та настанови щодо способу життя закладені в українських звичаях, обрядах, фольклорі, адже в них – світовідчуття та світосприймання багатьох поколінь. У них пояснюються взаємини між людьми, цінність духовної культури окремої людини і народу взагалі.

Ми розуміємо, що нашій країні потрібен могутній потенціал високодуховної молоді, який би приносив реальну користь власній державі. З метою детальнішого ознайомлення з духовною культурою українців в читальному залі наукових та періодичних видань (кім. №33, ІІІ пов.) представлена книжково-інформаційна виставка «Українська духовна культура: від минулого до сьогодення». Матеріали виставки знайомлять користувачів з історією та розвитком нашого найбільшого надбання – духовної культури. Запрошуємо до перегляду виставки!

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg