Дух Святий зійшов з небес для звершення чудес

Українська культура надзвичайно багата релігійними святами, які тісно переплітаються з народними традиціями. Одним з таких свят є День Святої Трійці або Зелені свята.Це одне з найбільш шанованих давніх християнських свят, котре щорічно відзначається в Україні. Воно перехідне і припадає на 60-й день після Великодня. У багатьох слов’янських народів його називають Духів день, в честь Святого духа, який є одним із трьох уособлень Бога. Вважається, що саме у цей день апостолам відкрилась уся повнота Святої Трійці і вони побачили три постаті Бога: Отця, Сина і Святого Духа.

У народі Трійця називається Зеленими святами, а тиждень перед святами називають зеленим або русальним. В цей час цвіте жито, люди прикрашають своє житло гілками дерев і зіллям. Дівчата плетуть вінки з польових квітів, а жінки збирають цілющі трави і росу. Зілля, зібране в цей час, має цілющі властивості.

Щоб краще пізнати таїнство українських обрядів , а зокрема Зелених Свят, просимо завітати на абонемент художньої літератури (к. 22, ІІ пов.), де для вас організована розгорнута книжкова виставка «Духовні обереги українського народу». Також ви зможете ознайомитись з історією українського костюма, міфологією та прекрасними піснями.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg