Доторкнутися серцем до подвигу

8-9 травня Україна традиційно вшановує День пам’яті та примиреня і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У ці дні ми згадуємо про надзвичайно важливу роль українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні, висловлюємо повагу всім борцям проти нацизму, вшановуємо пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.

Сьогодні, коли мова йде про ті роки, в пам’яті постають трагедія Бабиного Яру, жахи концентраційних таборів, сотень тюрем та гетто, що були створені на території України; спалені окупантами українські села; вивезення на примусові роботи до Німеччини українських громадян тощо. Наш народ – знекровлений передвоєнними колективізацією, Голодомором, Великим терором втратив кожного п’ятого доньку та сина.

Отже, історія кожного з ураїнців та українок, які воювали в Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США – це історія мужності й самопосвяти в ім’я спільної перемоги над агресором.

Пам’ятна дата 8 травня була закріплена Указом президента Петра Порошенка у 2015 році для «гідного вшанування подвигу українського народу, його внеску в перемогу антигітлерівської коаліції в Другій світовій війні і висловлення поваги всім борцям проти нацизму».

Символом свята є червоний мак. Ця квітка – пам’ятний знак жертв військових і громадянських конфліктів, відображення кривавого сліду від пострілу. З 2014 року червоний мак і слоган «Ніколи знову» стали використовуватися в Україні під час святкування Дня перемоги у Другій світовій війні. До Дня пам’яті і примирення приурочені меморіальні заходи, церемонії покладання квітів, зустрічі з ветеранами, Акція «Перша хвилина миру» також проходить щорічно в містах України 8 травня о 23:01.

У читальному залі наукових та періодичних видань (к.№33, 3-ій поверх) організована тематична книжково-інформаційна виставка «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна». Представлені матеріали виставки вкотре нагадують, що ми не маємо морального права забувати тих, хто поліг на фронтах Другої світової війни і здобував Велику Перемогу. Плин років не стирає глибокого сліду в серцях і вічний біль у народній пам’яті.

Запрошуємо всіх бажаючих ще раз перегорнути героїчні сторінки історії нашої держави.

socrat2.jpg

В День пам‘яті і примирення 8 травня працівниками науково- технічної бібліотеки організована і проведена інформаційно-історична година «...Не обміліє пам’яті ріка, в серцях нащадків буде вічно жити». Студенти 2-го курсу Інституту нафтогазової інженерії з цікавістю перегорнули сторінки світової історії. На заході звучали слова вдячності учасникам і дітям війни за їх безсмертний подвиг, важку працю в ім’я перемоги у найжорстокішій війні, яку не знало людство. Цей день водночас і щасливий і сумний гуртує представників усіх поколінь в їх широкому прагненні віддати довічну шану і повагу захиснику Вітчизни. Пам’ять про ті події завжди буде жити в наших серцях.

socrat2.jpg

socrat2.jpg