До Дня архітектури України

Щороку 1 липня в Україні прийнято відзначати професійне свято всіх архітекторів і любителів архітектурного мистецтва – День архітектури України. Статус офіційного свята День архітектури набув в 1995 р. і був заснований для того, щоб надати підтримку містобудівникам та архітекторам, їх творчим об’єднанням, робітникам місцевих організацій архітектури, проектним установам, а також, щоб вшанувати і показати, наскільки важливі й цінні всі архітектурні споруди, що є в Україні.

В Указі Президента України Л.Кучми № 465/95 від 17.06.1995 сказано: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня, - у Всесвітній день архітектури». Всесвітній день архітектури заснований Міжнародним союзом архітекторів, який був створений майже одразу після Другої світової війни в 1946 р., коли потрібно було піднімати з розвалин міста, відновлювати підприємства та відтворювати пам’ятники архітектури. А в 1996 р. на 20-ій Генеральній асамблеї ООН в Барселоні прийняли рішення про те, щоб приурочити Всесвітній день архітектури до Міжнародного дня житла, який традиційно відзначають в перший понеділок жовтня. Тепер у архітекторів і цінителів високої архітектури України є два професійні свята щорічно і два прекрасні приводи їх відзначити.

У нашій країні дуже різноманітні архітектурні споруди, особливо це можна говорити про собори і церкви. Дехто навіть каже, що вони «озвучені дзвонами». Історія наших соборів налічує тисячоліття і вони дійсно мають неперевершену архітектуру. Тільки за офіційними даними в Україні налічується близько 14000 пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1000 об’єктів паркового мистецтва. А коли ми відвідуємо столицю нашої держави місто Київ, то звертаємо особливу увагу на Андріївську церкву, християнський православний храм, побудований в 1754 р. в стилі бароко в честь апостола Андрія Первозванного, Будинок з химерами, Маріїнський палац, Собор Святого Пантелеймона і Південний міст – найвищий міст України.

Традиційно в День архітектури України проводиться багато найрізноманітніших заходів, присвячених історії національної архітектури, її розвитку та гармонізації, а також спрямованих на збереження та популяризацію архітектури серед молодого покоління. Крім цього, в цей день відбувається вручення Державних премій України та нагород всім кращим архітекторам країни.

Випускники нашого університету, а саме Інституту архітектури, будівництва та енергетики добре розуміють, що їх обов’язком як архітекторів, є дбати про наше місто, берегти історичну спадщину і водночас розвивати сучасний європейський комфорт, адже архітектор повинен вміти відповідати як вимогам сьогодення, так і служити вічності…

До Дня архітектури України та з метою детальнішого ознайомлення з літературою відповідної тематики, в читальному залі технічних та гуманітарних наук ( к. №23, ІІ пов.) працівниками сектору читальних залів організована й представлена книжково-інформаційна виставка «Будівництво та сучасна архітектура міст».
Запрошуємо до перегляду виставки!

socrat2.jpg

socrat2.jpg