Диктант національної єдності

Вже 19 років поспіль українці в різних куточках країни пишуть Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Такий диктант писали сьогодні і в науково-технічній бібліотеці, яка стала вже традиційним місцем проведення мовного флеш-мобу. Щорічну акцію на знання рідної мови підтримали працівники та студенти університету нафти та газу.
Учасниками заходу стали студенти Інституту економіки і менеджменту (гр. ЕК-19, ОП-19, МН-19) та працівники науково-технічної бібліотеки.
У вступному слові, перед початком заходу, директор Науково-технічної бібліотеки, кандидат історичних наук, доцент Роман Пуйда наголосив, що День української мови та писемності став офіційним святом у 1997 році та історія його древня, як і сама українська мова, розповів про історію виникнення та традиції святкування. Свято було встановлено на честь Нестора-літописця. І саме його вважають «батьком українського письма». «Мова творить не тільки думку. Вона творить культуру народу і сам народ. Тільки національна мова є головною ознакою ідентичності української нації, дає нам можливість не тільки спілкуватися, а й відчувати себе українцями», – зазначив директор книгозбірні.
Цьогоріч радіодиктант писали на тему «Від бересту – до «цифри». Він прозвучав на хвилі Першого каналу UA: Українське радіо. Текст радіодиктанту у прямому ефірі читав відомий мовознавець, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який складає текст диктанту останні 13 років. Цього року автор вніс у текст кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.
Цього року вперше диктант можна було перевірити вже через 15 хвилин після його написання. За цей час охочі мали можливість надіслати свій текст на електронну скриньку Українського радіо. Пізніше в прямому ефірі Українського радіо Олександр Авраменко провів роботу над помилками.
А в науково-технічній бібліотеці в цей час відбувався флеш-моб «Улюблене слово українською мовою», учасниками якого також стали студенти Центру міжнародної освіти (НІВ-19-4і)
Також до заходу була організована книжкова виставка-інсталяція «Там, де живе рідна мова, живе український народ», присвячену Дню української писемності та мови.
Акція пройшла з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови. Написання диктанту допомагає з’ясувати наскільки добре ми знаємо українську мову, а також продемонструвало солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, дбає про чистоту та правильність мови.
Любімо, бережімо, захищаймо й підтримуймо українську мову! У ній наша сила – наша особлива, не схожа ні на кого іншого, вічна українська сутність.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg