День української космонавтики

З нагоди Всесвітнього дня авіації та космонавтики і Дня працівників ракетно-космічної галузі в Україні завідувач сектору культурно-просвітницької роботи Вікторія Вороніна організувала і провела інформаційну годину під назвою «День української космонавтики» для студентів груп АМ-18-1, АМ-18-2, ТР-18-1.
12 квітня відбувся перший космічний політ на кораблі «Восток-1» Юрія Гагаріна.
Україна – космічна держава. Вона володіє повним циклом вироблення космічної техніки – від проектування до виробництва та запусків і експлуатації у космічному польоті. Саме українці стояли біля витоків розробок ракетної техніки і сьогодні вони беруть активну участь у розробленні цієї сфери на міжнародному рівні.
Українець Олександр Засядько розробив перші у світі ракети (тоді ще з військовими цілями) у першій половині 19 століття. І тепер саме українським науковцям NASA доручило розробляти проект бази для проживання на Місяці, яка має бути запущена до експлуатації 2062 року.
Астронавт незалежної України Леонід Каденюк побував у відкритому космосі; також у космосі неоднорадозово побував український прапор; там звучали український гімн і навіть улюблена пісня видатного українського конструктора Сергія Корольова «Дивлюсь я на небо...»
Костянтин Ціолковський був фундатором космічного польоту, а Сергій Корольов заклав підгрунтя практичної космонавтики. Під керівництвом Корольова було запущено першу міжконтинентальну балістичну ракету, перший штучний супутник Землі, а також здійснені перший політ людини в космос та вихід людини у відкритий космос. Українському генію, який створив теорію космічних польотів, Юрієві Кондратюку належать багато ідей, котрі сьогодні вже стали звичними і широко використовуються у космонавтиці.
Американський винахідник та засновник Space X Ілон Маск, який от-от зробить революцію у космічній галузі, на запитання про улюбені ракети, звісно, на перше місце поставив свої «Space X», а от друге без вагань віддав українським «Зенітам». Також наголосив, що «Україна зіграла головну роль» у процесі становлення радянської, а тепер і російської, космонавтики. Загалом на даний час Україна запустила в космос більше 150-ти ракет-носіїв і 375-ти космічних апаратів.
Незважаючи на економічно непростий час, Україна разом з усім світом впевнено іде вперед у розвитку всесвітньої науки. Адже космос наближає людину до відповіді на запитання «Хто ми, людство, звідки взялись і куди прямуємо».
Із заключним словом виступив директор НТБ Роман Пуйда. Він ще раз підкреслив високе значення української космонавтики у світовому цивілізаційному контексті. До заходу була підготовлена книжкова виставка «Таємниці зоряних світів».

socrat2.jpg

socrat2.jpg