День рідної мови

talanty_ukr.jpg

21 лютого світове співтовариство відзначає Міжнародний день рідної мови. Це день «підтримки мовного та культурного різноманіття та багатомовності», що був проголошений на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО. Ініціатива святкування спрямована на визнання всіх мов рівними, оскільки кожна з них представляє живу спадщину, яку варто оберігати.

В Україні це свято пише свою історію, адже сама проблема української мови на наших землях нараховує кілька століть. Рідна мова – це неоціненне духовне багатство, з яким народ живе, передаючи із покоління в покоління мудрість, славу, культуру і традиції. Наша мова всім світом визнана як одна з наймелодійніших мов, бо увібрала в себе гомін полів, лісів і морів нашої України.

Рідна мово! Який тернистий шлях довелося пройти тобі у своєму розвитку, скільки заборон витерпіти, яку мученицьку, але величну долю вистраждати. Для кожної людини її рідна мова була і залишається найдорожчою у світі, бо саме вона визначає пам'ять народу в історичному і цивілізаційному часі. Бо чого ж ми варті в світі без рідної мови? Вона є скарбницею народних духовних надбань, оберегом наших звичаїв і традицій, запорукою інтелектуального розвитку і поступу у загальнолюдському житті.

З метою відзначення свята відбувся літературний вернісаж: «Наша мова – пісня, і в словах любов». Захід був організований бібліотечними працівниками (провідний бібліотекар Горбак Г.Б., завідувач сектору з культурно-просвітницької роботи Вороніна В.С.) спільно із студентами І курсу (гр.МТ-18-1 Гуцуляк М., Качмар Я., Ценедра Г., гр.АКП-18-1 Ребега В.), студентами підготовчого відділення іноземних громадян центру Міжнародної освіти університету (Заячківська А.В.), студентами груп ОП -18-1, ОП -17-1 (зав. кафедри Кафка С.М). Студенти іноземці взяли активну участь в проведенні свята: студенти з Еквадору читали вірші та балади, студент з Нігерії співав пісню французькою, на мові хінді продекламувала вірш студентка з Індії. Особливо яскраво презентували свою мову студенти з Камеруну, заспівавши державний гімн своєї країни.

Завідувач відділу обслуговування користувачів Яремійчук Л.М., бібліотекар І категорії Луців І.П. організували зустріч із студентами групи Умі-17 (Якібчук М.В., доцент кафедри філософії та перекладу).Студенти із Туркменістану читали вірші рідною мовою. А студентка Плисюк Олена (МН-17-1), яка приїхала із Росії, заспівала пісню про Україну «Цей край, де я родилась і живу».

socrat2.jpg

socrat2.jpg