Чорні дати в історії України

Україно наша мила,
Рідна наша земле,
Богом дана святая,
Як згадаємо твою долю
Тяжко ми зітхаємо.
І. Грушковський

Наша країна має багатовікову історію, насичену трагічними подіями. Споконвіків українці боронили свою волю, незалежність, прагнення до свободи. Впродовж століть на теренах нашої Батьківщини раз у раз розгорталися, здавалося б, безнадійні рухи опору, які вкотре засвідчували українське неприйняття рабства, несправедливості та доводили почуття власної гідності українців.

socrat2.jpg

Ми втратимо себе як нація, якщо відімре в нас історична пам'ять. Для цього мусимо знати свою українську історію, писану кров’ю наших прадідів. Наша історія належить нам і ніхто не має права її в нас красти, перекручувати, особливо “стираючи” чорні дати.

Чорні дати постійно переслідували нашу історію і йдуть вони з глибини тисячоліть, коли люди створили зброю.

socrat2.jpg

Жодна країна світу не зазнавала впродовж сторіч такого масштабного, спланованого на державному рівні нищівного удару по українській культурі й мові. Ми маємо берегти нашу мову для наступних поколінь і не дамо ворогам глумитись над нею.

Історія багатостраждального українського народу лише за 7 тисяч років існування має більше чорних сторінок, ніж світлих.

socrat2.jpg

На жаль, за роки незалежності на долю України випало чимало гірких подій: Помаранчева революція, Революція Гідності, анексія Криму та боротьба зі східними загарбниками. Сьогодні, в цей складний для нашої держави час, особливо важливими є думка і розуміння студентів та молодих людей. Бо молодь розуміє, що саме від них залежить майбутнє нашої країни та наступних поколінь.

Із студентами групи НЗГт-17-1 було проведено історично-просвітницький вечір «Чорні дати в історії України». На цьому вечорі студенти ознайомились з історичними фактами Другої світової війни, згадали про Чорнобильську катастрофу, Голодомор та теперішні події на сході. Студентам була представлена книжково-інформаційна виставка «Чорні дати в історії України».