Чеканною строфою (до 110- річчя з дня народження М. Бажана)

Микола Бажан був не тільки визначним поетом, а й державним діячем. Тривалий час очолював видавництво «Українська радянська енциклопедія». До цього часу його ім’я носить головна редакція.

Він - лауреат Державної премії УРСР імені Т. Г. Шевченка (1965) та Державної премії Грузинської РСР імені Ш. Руставелі (1937).

Перша збірка поезій Миколи Бажана «17-й патруль» була позначена впливами футуризму і намаганням вирватися з канонів традиційної української поезії.

Найвищий злет його творчості припадає на кінець 30-х років. З-під його пера з’являються книжки «Будівлі», «Дорога», історична поема «Сліпці», «Гетто в тумані», наснажені прагненням політичного й культурного відродження української нації. В 1928р. Бажан пише поему «Розмова сердець», в якій він пристрасно дискутує з «всеросійським» ідеологом і його намаганнями русифікувати Україну. «На інших нивах родиться твоє прийдешнє, змучений, знеславлений народе», - пише Микола Бажан.

Показовою у творчості письменника є повість «Нічні роздуми старого майстра». В ній старий шахтар оглядає своє безрадісне трудове життя. Це праця не задля забезпечення гідного існування , а праця задля праці.

В його творчому доробку не тільки власні поезії, а й переклади, зокрема неперевершений переклад «Витязя в тигровій шкурі» Шота Руставелі.

9 вересня виповнюється 110 років з дня народження Миколи Бажана.

Дізнатись більше про життя і творчість поета ви зможете, відвідавши абонемент художньої літератури (к. №22, II пов.)

arhit01.jpg