Біль душі і пам’ять серця

Щорічно в четверту суботу листопада ми вшановуємо пам’ять жертв Голодоморів в Україні. Найстрашніший із них - це, безперечно Голодомор 1932–1933 р.р., що забрав життя від 7 до 10 мільйонів українців і став однією з найтрагічніших сторінок нашої історії. Хіба можна було уявити, що на родючих і багатих хлібом землях України, яку називали «житницею Європи», народ помирає від голоду?
Нам, сучасникам, подекуди важко осягнути глибину того жахливого злочину, який довелось пережити нашим співвітчизникам. Сьогодні, беручи за основу вже розкриті документальні архівні матеріали, ми не сумніваємось в тому, що голод був створений штучно і свідомо спрямований сталінською політичною системою проти українців як нації і, зокрема, проти селян як класу. Було підірвано соціальні основи, традиції, духовну культуру та самобутність, зникли цілі покоління землеробського населення.

socrat2.jpg

Винищення націоналістичного духу та будь-яких проявів опору українців проти комуністичної влади – ось головна мета організації штучного голоду.
Працівниками науково-технічної бібліотеки організовано й проведено захід, присвячений вшануванню пам’яті жертв Голодомору, який має назву «33 хвилини». Завідувач сектору соціокультурної та маркетингової діяльності Леся Герасим’юк, бібліограф І кат. Мирослава Шмигельська та бібліотекар ІІ кат. Людмила Шпирун ще раз нагадали про нечуваний злочин в історії людства, геноцид українців, який коштував нашій нації мільйони невинних людських життів, в тому числі материнських, і що найстрашніше, дитячих…

socrat2.jpg

Тематична книжкова виставка «Україно, пам’ятай, світе, знай…» знайомить з матеріалами та документами, які детально досліджують і розкривають історичну правду і жахливі наслідки Голодомору.
Тож уже традиційно, в суботу, 28 листопада о 16 год. у вікнах своїх домівок запалімо свічку пам’яті за всіх невинно загиблих українців!