Аудит: його завдання та мета

mystectwo.jpg

Термін “аудит” не є для нас новим і незнайомим. Це слово виникло в латинській мові понад дві тисячі років тому. Значення слова – “вислуховуючий”. У Римській імперії контроль за бухгалтерами, які вели облік державних видатків, здійснювали квестори, звіти яких надсилалися до Риму і там заслуховувались екзаменаторами.

У Великій Британії закон про обов’язковий аудит було прийнято в 1862 р., у Франції – 1867 р., у США – в 1887 р. Спроби створення організації аудиторів в Росії розпочалися в 1888 р., проте визнання присяжні бухгалтери, як тоді називали аудиторів, не набули.

Аудит Україні був “рекомендований” фінансовими донорами в 1993 році як одне із умов продовження кредитування країни. Аудит в Україні почав активно розвиватися після прийняття Закону України “Про аудиторську діяльність” від 22 квітня 1993 р. та інших законів, указів, постанов, наказів Міністерства фінансів України. Загальна кількість членів Аудиторської палати України становить двадцять осіб.

Книжкова виставка на тему “Аудит: його мета і завдання”, яка розміщена в читальному залі соціально-економічної літератури (кім. 31, ІІІ пов.) НТБ має за мету ознайомити широке коло читачів з представленою літературою.

Поряд з книжковою виставкою з аудиту розміщена книжкова виставка на тему: “Персонал підприємства та продуктивність праці”. Книги з цієї виставки стануть в нагоді студентам при підготовці і написанні курсової роботи з таких дисциплін як “Економіка підприємства”, “Менеджмент персоналу”, “Економіка праці”.




mystectwo.jpg