АРИСТОКРАТ ДУХУ

«Я ще можу не противитись, коли
ображають мене як людину,
але коли ображають мій народ, мою мову,
мою культуру, як же я можу не реагувати
на це?» (М. Коцюбинський)

17 вересня виповнюється 155 років від дня народження Михайла Коцюбинського. Ще за життя він був визнаний видатним представником національної культури поруч з І. Франком, Л.Українкою, В.Стефаником.
Коцюбинський зумів створити стиль, який став першорядним здобутком новітньої української прози, відкрив обрії для творчих пошуків наступних поколінь письменників. У своїй творчості письменник звертається до історичних тем («Дорогою ціною»), психологічних («Цвіт яблуні», «Поєдинок»), а пізніше й філософських («З глибини», «Сон»). Його найкращі новели й повісті («Fata morgana», «Сон», «В дорозі», «Intermezzo», «Тіні забутих предків») перекладені багатьма мовами.
Як справжній майстер Коцюбинський завжди цікавий і актуальний. Як класик національної літератури він достеменно не пізнаний, що відкриває перспективи все нових прочитань і перечитувань творів.
Талант письменника настільки багатогранний, що охопити всі нюанси та відтінки його творчості за один раз не вдається. Тому запрошуємо всіх бажаючих на абонемент художньої літератури (к. 22, ІІ пов.) для ознайомлення з творчим доробком Михайла Коцюбинського, визначними сторінками біографії та громадської діяльності великого Сонцепоклонника.

socrat2.jpg

socrat2.jpg