«Українські студенти – рушійна сила на шляху до ЄС»

У Європейському Союзі 9 травня святкують День Європи. Саме в цей день 1950р. міністр закордонних справ Франції Робер Шуман закликав Францію, Німеччину та інші європейські країни об’єднати вугільну та сталеливарну галузі промисловості і віддати їх в управління новій наднаціональній структурі. Ідея полягала в тому, щоб завдяки об’єднанню економічних зусиль країни уникнули накопичення військової могутності одна проти одної і запобігли в такий спосіб новій війні в Європі. А вже пізніше, 25 березня 1957р. представники шести країн-засновниць підписали Римську угоду, яка започаткувала нинішній ЄС. ЄС – це унікальне утворення, аналогів якому світ ще не знав. Його механізми, система ухвалення рішень, взаємодія різних інституцій вражають своєю продуманістю та збалансованістю.

В Україні День Європи святкують з 2003р. згідно з Указом Президента України “Про День Європи” від 19 квітня 2003р. в третю суботу травня. Україна – єдина держава не член ЄС, у якій на державному рівні відзначається День Європи. І справа тут не в тому, що наша держава географічно є центром Європи. Скоріш за все день Європи в Україні важливий завдяки прагненню нашої держави стати повноправним членом Європейської спільноти.

Сьогодні, в цей складний для нашої держави час особливо важливими є думка і розуміння студентів та молодих людей, адже вони є і будуть найактивнішою частиною українського суспільства. Саме студентська молодь, коли було потрібно, швидко мобілізовувалась, щоб висловити власне невдоволення тією чи іншою подією. Саме молодь утворювала та буде утворювати приховану соціальну силу, яка покликана будь-де і будь-коли зібратися і досягти мети. Це доводять події, які відбулись у 2004р. на головній площі Києва, а саме – Помаранчева революція. 22 листопада після оприлюднення результатів голосування, в якому лідирував тодішній Прем’єр-міністр, українці не залишились стояти осторонь. І звичайно, студентство, в тому числі і нашого університету, одними з перших вийшли на Майдан Незалежності відстоювати чесне голосування після фальсифікації виборів. Вдруге Україну сколихнули події наприкінці 2013р., які недаремно отримали назву “Революція гідності” і змінили нашу країну. 21 листопада після оприлюднення рішення уряду Азарова про призупинення процесу підготовки до підписання угоди про асоціацію України з ЄС, громадяни стали самоорганізовуватися через соціальні мережі на Майдані Незалежності. Серед них було чимало студентів, які відстоювали національну ідею, боролися за неї і на жаль, помирали... Країна була шокована небаченою в Україні жорстокістю й тим, що жертвами стали молоді люди. Ми низько схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто боровся за честь, правду, гідність і віддав своє життя за нас.

Обравши у 2014р. нову владу, європейський шлях розвитку та реформ, на українців чекало ще одне страшне випробування – війна на Сході . І тисячі українців, що вистояли на Майдані, взявши до рук зброю, вирушили в зону АТО, щоб захищати завоювання Революції гідності. Серед воїнів АТО, які за покликом серця вирушили на війну, були і наші молоді студенти Тарас Зозуля та Андрій Прошак, які віддали своє життя за наше з вами майбутнє. Хоча війна на Сході ще не закінчилася, але це лихо згуртовує нас, і дає нам силу та волю, мудрість та наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

socrat2.jpg

Наша країна пройшла і проходить дуже важкий шлях, але ми з впевненістю дивимось вперед і заявляємо, що українська молодь – за європейський вектор розвитку інтеграції держави. Бо наш народ з його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю достойний зайняти в Європі гідне місце. Українська молодь обирає Європу! Говорячи мовою фактів: по-перше, помітне зростання кількості студентів, які, окрім української освіти, намагаються отримати диплом й одного з європейських вишів; по-друге, зростання кількості громадян, які обирають для майбутньої роботи та кар’єри країни Європейського Союзу, а не країни СНД. Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали. Сьогодні весь світ дивиться на нашу країну, сподіваючись, що високі стандарти духу реалізуються в конкретні справи, які піднімуть її вагу та значення у світі.

Ми не одні, ми не самотні і Європа – це свідомий вибір для України і вона починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця.