«Люди, книги, долі…» : результати фотоконкурсу

У фотоконкурсі до професійного свята було представлено близько 70 робіт. Дізнайтеся, які знімки були визнані найкращими, й подивіться фотозвіт з виставки.

Всі охочі змогли не лише побачити представлені фотороботи, а й проголосувати за світлину, яка найбільше сподобалася. І хоч тематика фотоконкурсу була обмежена п’ятьма номінаціями, глядачі були вражені різноманітністю сюжетів, особливим – небайдужим підходом до фотосправи. Основним завданням конкурсу було надання учасникам можливості творчо реалізувати свій погляд на оточуючий їх простір, по-новому подивитися на звичні речі: показати, що бібліотека – це не просто місце навчання та роботи, а частина Alma mater, читання – не просто вид діяльності, а пізнавальне та захоплююче заняття; дух живої природи – в душі кожного з нас.

Найвищу оцінку журі отримала фоторобота Галини Мацюк «Безмежність вибору…» (Диплом Гран-прі).

Вокзал - це не тільки розлуки, часом неминучі. Вокзал - це місце зустрічей, в тому числі бажаних і жаданих. З вокзалу не тільки виїжджають. До нього повертаються. І, зазвичай, для того, щоб повернутися, треба поїхати. Вокзал як роздоріжжя. Місце між минулим і майбутнім. Точка переходу. Безмежність вибору. Безодня можливостей. Безліч всіляких варіантів розвитку подій. Але завжди хочеться вірити, що найважчі проводи вже в минулому, а найголовніші зустрічі ще попереду…

Кожна з п’яти номінацій фотоконкурсу має своїх переможців (І-ІІІ місця).
Отже, в номінації «Миттєвості бібліотечного життя» І місце члени журі присудили фотознімку «Збройні сили хочуть книги» (автор Леся Калин), ІІ місце – «В очікуванні читачів» (Марія Курило), ІІІ місце – «Ми бачимо їх тільки через монітор комп’ютера…» (Людмила Манюх).



Про роль книги в житті бібліотекарів не приходиться багато говорити. Це зрозуміло всім, це пояснює важливість номінації «Книга на грані миті й вічності». Три фотороботи були вибрані членами журі на призові місця. Це – «З глибин…» Мирослави Пилипів (І місце), «Книга всебуття» Лариси Цок (ІІ місце) та «Паралель» Оксани Тачинської (ІІІ місце).

О книго! Божа ти рабине!
Народу й роду берегиня!
Неопалимая купина!
По всіх вертепах і яксинях
Неначе зірка провідна.
Великомученице, ти
Нас освіти і освяти…

Жарким вогнем ще заясніє
Розкрита книга всебуття.
І оживе палка надія,
Відступить привид забуття.

І буде вічною молитва,
І вічні будуть небеса,
І слово гостре, наче бритва,
Що навіть з праху воскреса.

Життя подібне до книжок: одна
Грубезна — та порожня і дурна,
А та, тонка,— мов сонце. Та буває
Все навпаки. Чому? Ніхто не зна…

Досить оригінальні, неординарні, жартівливі сюжети знімків були представлені в номінації «Бібліотечні курйози». Незаперечним переможцем номінації визнано Оксану Бабінчук за фотороботи «Високий професіонал» (І місце) та «Я тут справжній архітектор» (ІІІ місце). Друге місце зайняла світлина Людмили Жолобко «Терпіння та мрії».

Усе для читача знайду,
І висота – не перешкода!
Всі книги тут переберу –
Ох, небезпечна ця робота!

Тарадайко-принтер, тарадаєчко!
Ти надрукував нам так багато карточок.
Хоч сміються всі студенти з тебе,
Але, видно, ти нам дуже треба.

Хтось виймає, хтось вставляє, третій зачекає,
А четвертий – за ним п’ятий кнопку натискає.
Вліво, вправо! Вправо, вліво! Дринь-дринь!
Ох, терпи, голівонько, і про новий мрій.

Найбільш чисельними по кількості представлених фоторобіт виявилися наступні дві номінації. Це «Моя маленька батьківщина» та «Наше дозвілля».

«Моя маленька батьківщина» – це фотографічні враження учасників конкурсу з мандрівок по рідному краю – землі, де народився і виріс. Краєвиди мальовничих куточків природи, пам’ятки архітектури, зображення неповторного рослинного світу ілюструють неповторну та дивовижну красу рідної землі. Перше місце в цій номінації присуджено Ларисі Цок за роботу «Дорога додому», друге – Галині Мацюк («Зимовий етюд»), третє – Ользі Мачишин («Костел св. Станіслава»).

Тут все таке, без чого не прожити:
Твоє коріння, радість і політ.
Цю землю — не забуть, не розлюбити
Ніколи в світі і на схилі літ!

Вечірній захід сонця огорнув річку, вкриту снігом. Заколисані тишею, ніби сплять дерева. Дрімає річка, виділяючись своїми обрисами на тлі білого снігу, мріючи та очікуючи весну…

О Чорткове, мій рідний Чорткове!
Ти захоплення моє прийми.
Краєвиди у тебе чудові!
Ти ще кращий своїми людьми.

І нарешті в номінації «Наше дозвілля» дипломами переможців були нагороджені згідно рішення журі такі учасники: Світлана Гойсан («Зачарована краса», І місце), Людмила Манюх («Відпочинок без шашликів – не відпочинок», ІІ місце), Лариса Цок («Руїни», ІІІ місце).

Ліс — це диво, ліс — це казка.
То ж ходімо в ліс, будь ласка.
В лісі є кущі і квіти,
В нім сплели дерева віти.
Трави, ягоди й грибочки,
В нім чарівні є куточки.


Замок в руїнах, розбитий за дні.
Хоч і стояв він тисячоліття…
Ще одна п'єса людського страхіття…

Володарем «Призу глядацьких симпатій» за підсумками голосування відвідувачів бібліотеки визнано Людмилу Манюх за фотороботу «Відпочинок без шашликів – не відпочинок».

Варто додати, що велика кількість світлин супроводжувалась коментарем у вигляді прозових цитат або поетичних рядків, які допомагали зрозуміти задум автора, відчути його настрій.

Отже, головне у фотоконкурсі було зловити вдалий момент, вибрати за долі секунди кращу мить і встигнути зберегти те, що інші можливо ніколи і не помітять. І нашим учасникам це вдалося. Вони спіймали зйомкою фотоапарата мить із загального руху життя, коротку мить, яка більше ніколи не повториться.

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ!