«Краса і велич символів державних»

Україна як суверенна держава має власні державні символи. Державні символи — це закріплені в законодавстві країни офіційні знаки (зображення, предмети) чи звукові вираження, що в короткій формі виражають одну чи кілька ідей політичного, національного, історичного характеру і символізують суверенітет держави.

Згідно зі ст. 20 Конституції України державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

Національні символи в усіх народів і в усі часи були відображенням високого духу нації, його своєрідним генетичним кодом. А прагнення людини дізнатись про історію своєї держави, про витоки її формування завжди було ознакою високодуховної та патріотичної особистості.

socrat2.jpg

Державний Прапор, Державний Герб та Державний Гімн - історія цих символів стала невід'ємною частиною історії і нашої Батьківщини. Вони були не просто обрані урядом та затверджені парламентом країни, ні — вони були вистраждані багатьма поколіннями наших співвітчизників, які боролись за святе право людини — пишатися своїм народом, своєю мовою, своєю культурою.

socrat2.jpg

Державний Прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів. Згідно з Конституцією України Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням Малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького. Головним елементом Великого Державного Герба України є знак княжої Держави Володимира Великого. Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького із словами твору П. Чубинського

Завдання справжнього громадянина України – знати і поважати символи своєї держави, свідомо дотримуватися почестей та правил поведінки щодо державних символів в повсякденному житті, під час урочистих і офіційних заходів, не дозволяти глумитися над ними і гордитися незалежною українською державою.

Зі студентами групи АКС-17-2к було проведено бібліографічний огляд літератури «Краса і велич символів державних». Студенти ознайомилися з історичними фактами виникнення і походження державних символів нашої держави. Студентам була представлена книжково-інформаційна виставка «Наші символи – наші святині».