«Івано-Франківськ – моя мала Батьківщина»

Це так, як дихати-
любити Батьківщину.
В. Сосюра.

7 травня Івано-Франківськ відзначав 356 років з дня заснування і ми згадаємо найцікавіші факти про це місто. Івано-Франківськ славиться своїми фестивалями, імпрезами і культурно-розважальними заходами. Щороку в травні відзначається День міста з походами й концертами мистецьких і фольклорних колективів.

При народженні кожна людина, окрім матері, батька та Батьківщини, отримує ще й рідну місцину, де вона народилася, так звану малу Батьківщину.Для багатьох такою малою Батьківщиною є місто між двома Бистрицями, яке спочатку називалось Станиславів, потім Станіслав, а відтак Івано-Франківськ.

socrat2.jpg

На територiї старовинного українського села Заболоття у межирiччi рiчок Бистрицi Надвiрнянської та Бистрицi Солотвинської було споруджено фортецю, яка з часом перетворилася у торговий, ремiсничий i культурний центр Галичини. 7 травня 1662 р. Станиславів отримав маґдебурзьке право, що офіційно надавало йому статус міста і закріплювало за ним певні привілеї. Зараз ми святкуємо цю дату як день народження міста. В 1962 роцi, в рiк святкування 300-рiччя iснування, мiсто було перейменовано в Iвано-Франкiвськ на честь видатного сина українського народу Iвана Франка.

socrat2.jpg

Івано-Франківчани разом з усіма мешканцями Галичини, захоплено сприйняли демократичне перетворення 1990-х років і були їхньою рушійною силою, провели декомунізацію міста. Національні жовто-блакитні прапори піднялися над містом уже у квітні 1990 року, а на референдумі 1991 року громадяни масово проголосували за незалежність України.

Івано-Франківськ - це економічний і культурний центр Прикарпаття, одне з найбільших міст Галичини. Тут немає трамваїв, лише маршрутки, тролейбуси, велосипеди та власні ноги. Втім, громадський транспорт не користується у місцевих широкою популярністю - все знаходиться близько, місто - ніби лялькове: маленьке і чарівне.

Під час краєзнавчого круїзу студенти групи ІП-17-1, 2, 3, КІ-17-1, 2 та АК-17-1 здійснили віртуальну подорож 10-кою найцікавіших місць Івано-Франківська. Студентам було запропоновано переглянути книжково-інформаційну виставку «Івано-Франківськ – моя мала Батьківщина».

socrat2.jpg