«Єднаймо душі словом Кобзаря»

«Єднаймо душі словом Кобзаря» – під такою назвою відбувся загальноуніверситетський конкурс читців поетичних творів Тараса Шевченка, приурочений 205-ій річниці від дня його народження. Його метою було побачити і зрозуміти, як сприймають і читають поезію Кобзаря студенти, наскільки вона їм близька і цікава.
Конкурс відкрив голова журі , завідувач кафедри вищої математики, професор, доктор технічних наук, голова Івано-Франківського осередку Наукового товариства член НСПУ- Мойсишин В.М. Він наголосив на значимості Шевченкового слова, розповів про маловідомі факти з життя Великого Кобзаря. А саме: про перекладачку віршів англійською мовою Віру Річ, яка палко кохала Т. Шевченка і по смерті заповіла поховати її біля поета. Заповіт було виконано – поруч з могилою Шевченка стоїть стелла у вигляді розгорнутої книжки, на якій викарбовано ім’я славетної перекладачки.
Привітав конкурсантів директор бібліотеки, доцент, кандидат історичних наук – Пуйда Р.Б., який наголосив на актуальності творів Шевченка в сьогоднішні дні.
Доцент кафедри філології та перекладу, кандидат філологічних наук Венгринюк М.І. була приємно здивована активністю наших студентів, акцентувала увагу на тому, що даний конкурс – це шана великому українцю.
Директор Центру культури і дозвілля студентів Тимків І.І. нагадав учасникам про умови проведення конкурсу, критерії оцінювання, регламент виступів.
Приємно вразили такі моменти заходу: репертуар підібрано дуже ретельно, багато поезій розкривали історичне минуле України, яке на превеликий жаль перегукується з сьогоденням. Учасники полонили глядача своєю неповторністю прочитання поезії Тараса Шевченка, емоційністю, тонким артистизмом.
За умовами та підсумками конкурсу переможцями стали:

Гран-прі виборола студентка кафедри ВК-18 Головата Софія за твір Т.Шевченка
«Тополя» у музичному супроводі своєї сестри.
Перше місце виборов студент Інституту інформаційних технологій (КІ -18) Боднарук Віталій за твір «Тарасова ніч».
Друге місце поділили між собою Бутар Вікторія, студентка Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ( ФІЛ-18) та студент Інституту нафтогазової інженерії (НІВ-18-2) Воронецький Іван.
Третє місце заслужено вибороли Власюк Діана (Інститут нафтогазової інженерії, НІ-16-2), Карпенко Максим (Інститут природничих наук та туризму, ГФ-15-1), Навроцька Ірина (Інститут гуманітарної підготовки та державного управління, ІС-18-1).
Приємно вразила книжкова виставка, організована бібліотекарем І кат. абонементу художньої літератури Луців І.П. «Шевченкове слово в віках не старіє» та проведений нею огляд літератури.
Журі конкурсу привітали переможців та щиро дякували за участь у конкурсі. Було вручено подяки та подарунки переможцям та всім учасникам.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

Передував конкурсу флешмоб, приурочений річниці від дня народження Т.Шевченка, який організували і провели у фойє головного корпусу університетиу: головний бібліотекар відділу обслуговування користувачів Федяніна Н.В., зав. сектору культурно-просвітницької роботи Вороніна В.С., зав сектору абонементів Манюх Л.В.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg