Вересень 2021

День знань

dovkilya.jpg
1 вересня в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відзначили День знань, відбулася урочиста посвята першокурсників у студенти. Науково-технічною бібліотекою було організовано книжково-інформаційну виставку «Наукові праці викладачів університету». Всі охочі мали змогу ознайомитися з науковим доробком вчених університету.

Глобальні енергетичні перетворення

kniga.png
У господарстві України електроенергетика відіграє дуже важливу роль. Майже половина всього первинного палива (вугілля, нафта, газ, уран), яке має Україна або одержує з інших країн, а також енергія річок витрачаються на виробництво електро- і теплоенергії. Електроенергетика забезпечує всебічний науково-технічний прогрес у всіх виробництвах, покращує умови праці та побуту.
Теплоенергетика переважає серед традиційних видів електроенергетики. Обсяги виробництва цієї галузі становлять 90 % від загального виробітку всіх електростанцій світу.
Рівень розвитку теплоенергетики має визначальний вплив на стан економіки нашої держави, на вирішення проблем соціальної сфери та рівень життя людей.
З факторами, що впливають на розвиток, технологічний прогрес та модернізацію теплоенергетики ви зможете ознайомитися, переглянувши книжково-інформаційну виставку «Теплоенергетика: шляхи розвитку та модернізації» у читальному залі технічних та гуманітарних наук (2 пов. №23) або на сайті науково-технічної бібліотеки.

Доступ до повнотекстових електронних ресурсів видавництва Bentham Science

kniga.png
З 1 вересня до 31 грудня цього року заклади вищої освіти та наукові установи використовуватимуть безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів видавництва Bentham Science. Такої домовленості досягнуто під час переговорів, проведених фахівцями Міністерством освіти і науки України з представником видавництва Bentham Science.
Bentham Science є видавцем рецензованої наукової літератури, що забезпечує видання понад 130 наукових журналів в електронному та друкованому форматах, які містять результати досліджень переважно в галузях фармакології та медицини, технічних та суспільних наук. Значна частина журналів видавництва Bentham Science індексуються провідними бібліографічними базами даних.
Сподіваємось, це стане в нагоді і вам. Якщо так, переходьте за посиланням: https://benthamscience.com/

За знаннями – до Науково-технічної бібліотеки!

dovkilya.jpg
З вересня по жовтень 2021 р. науково-технічна бібліотека Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу проводить Місячник першокурсника.
В рамках місячника передбачено наступні заходи:
● екскурсія по бібліотеці: презентація відділів та cекторів науково-технічної бібліотеки;
● видача підручників та навчальних посібників згідно графіка – к.№11.;
● відкриті тематичні перегляди книжкових виставок:
«За знаннями – до науково-технічної бібліотеки!» - к.№23,
«Тобі, першокурснику!» - к.№11, «На допомогу навчальному процесу», «Бібліографічні видання науково-технічної бібліотеки»,
«Нові надходження» - к.№20, «Праці викладачів та науковців університету» - к.№42;
● ознайомлення з колекцією цінних та рідкісних видань у виставковій залі – к.№35;
● використання електронних ресурсів бібліотеки: презентація сайту та сторінки в соціальній мережі Фейсбук, демонстрація електронних баз даних – к.№24;
● бібліотечно-бібліографічні заняття з раціонального пошуку інформації – к.№20.

Вересневі зустрічі в бібліотеці

dovkilya.jpg
В рамках Місячника першокурсника «За знаннями – до Науково-технічної бібліотеки», 17.09.2021р. відбулася зустріч зі студентами Інституту гуманітарної підготовки та державного управління, гр. ІС-21-1, доцент Григораш С. М.
В ході екскурсії директор бібліотеки доцент Пуйда Р. Б. привітав присутніх з початком навчального року і ознайомив з історією бібліотеки та її структурою.
У відділі бібліографії та бібліотечного обслуговування користувачів студенти дізнались про систему обслуговування та бібліографічно-інформаційні послуги бібліотеки, переглянули відкриті тематичні виставки літератури.