Серпень 2021

Урочистості до ювілейного Дня незалежності України

20 серпня 2021 року в конференц-залі Науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ відбулися урочистості з нагоди 30-ї річниці Незалежності України. Першим проректором Олегом Мандриком та проректором з НПР Сергієм Куровцем за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи було відзначено грамотами директора науково-технічної бібліотеки Романа Пуйду, головного бібліотекаря відділу технологій та інформаційних ресурсів Світлану Гойсан та бібліографа І-ї категорії відділу бібліографії та бібліотечного обслуговування користувачів Шмигельську Мирославу Михайлівну.

Прапор – святиня українського народу

dovkilya.jpg
На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України 23 серпня відзначається свято – День Державного Прапора України. Прапор є одним із офіційних символів суверенітету нашої країни, стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору.
Відомо, що синьо-жовті кольори на прапорі мають щонайменше тисячолітню історію і сягають часів Київської Русі та Галицько-Волинського князівства. Впродовж історичних звершень він ставав символом боротьби за національні й соціальні права українського народу.
Державний Прапор України є втіленням національної єдності, честі та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення.

Квітуй Україно і слався в віках !

dovkilya.jpg
24 серпня святкуємо День Незалежності України. Тридцять років минуло з того історичного дня, коли було ухвалено Акт проголошення Незалежності України, згідно якого наша країна отримала конституційну та територіальну незалежність.
Почуття любові й глибокої гордості за Україну додає кожному українцеві впевненості та віру у світле майбутнє нашої держави.
З нагоди святкування 30-ї річниці Дня Незалежності України на абонементі художньої літератури (22 каб. ІІ пов.) організовано розгорнуту книжкову виставку «Велична і свята наша рідна Україна». Пропонуємо вам переглянути видання з історії та сьогодення України, про видатних особистостей та художні історичні твори.

«...Я син народу, що вгору йде» ( 165 років від дня народження І. Франка)

27 серпня виповнюється 165 років від дня народження Івана Франка – геніального поета, політика, історика, журналіста та справжнього патріота України.
Іван Франко автор майже шести тисяч творів, написаних українською, польською, німецькою, російською та чеською мовами. Він був одним із перших професійних українських письменників, а сюжети для своїх творів черпав із життя українського народу. Доробок письменника став предметом дослідження спеціальної галузі науки – франкознавства.
У 1915 році кандидатуру Івана Франка номіновано на здобуття Нобелівської премії в області літератури.