Травень 2021

Я люблю своє сонячне місто, я люблю свій Івано-Франківськ!

dovkilya.jpg
Наше чудове місто - одне з відомих економічних, культурних та архітектурних обласних центрів Західної України. Засноване на місці двох стародавніх сіл Заболоття й Княгинина між гірськими річками Бистрицями Солотвинською та Надвірнянською в 1662 р. Перша його назва – Станиславів. А вже в 1962 р., у зв'язку з відзначенням 300-річчя, місто було перейменовано й отримало сучасну назву - Івано-Франківськ.

Пам’ятаємо минуле заради майбутнього

dovkilya.jpg
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. На долю нашої країни випало величезне випробовування, адже територія України
опинилась в епіцентрі бойових дій і стала об’єктом програми Третього рейху зі встановлення світового панування. Україна втратила в цій війні 8 мільйонів своїх співвітчизників. Історія кожного з українців та українок, які воювали в Червоній армії, УПА, Війську Польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США – це історія мужності й самопосвяти в ім’я спільної перемоги над агресором. 8 травня, в річницю капітуляції фашистської Німеччини, ми відзначаємо День пам’яті та примирення. Це офіційне свято перемоги над нацизмом. Символом свята є червоний мак

Велике є, найкраще слово!

dovkilya.jpg
Кожну другу неділю травня відзначаємо День матері. Серед української громади святкування вперше започаткував Союз українок Канади в 1928 році. Ініціатором урочистостей була Олена Кисилевська. У 1939 р. святкування заборонила радянська влада. У 1990 р. завдяки зусиллям громадських організацій, святкування в Україні було відновлено.

Український народ споконвіку шанує матір. Мати - берегиня стоїть біля витоків нового життя – у цьому її Боже призначення і найголовніша суть. Образ матері оспіваний у віршах та піснях, змальований на полотнах художників.

Метрологія як наукова основа єдності та точності вимірювання.

kniga.png
Метрологія має важливе значення для науково-технічного прогресу, оскільки без вимірювань, без постійного підвищення їх точності неможливий розвиток жодної з галузей науки і техніки. Завдяки точним вимірюванням стали можливими численні фундаментальні відкриття.
Метрологія служить теоретичною основою вимірювальної техніки. І чим більше розвивається вимірювальна техніка, тим більшого значення набуває метрологія, яка створює і вдосконалює теоретичні основи вимірювань, узагальнює практичний досвід і спрямовує розвиток вимірювальної техніки.

150 років від дня народження Василя Стефаника

polkigoriv.jpg
14 травня минає 150 років від дня народження Василя Стефаника – одного з найвідоміших новелістів світу, громадського діяча, політика. Творчість Василя Стефаника високо оцінювали його сучасники – І. Франко, Леся Українка, М. Старицький. Через роки ми відчуваємо незбагненну і таємничу силу впливу його слова.