Січень 2021

День кафедри буріння свердловин

kniga.png
Доброю традицією стало проведення спільних засідань співробітників бібліотеки та кафедр університету в рамках Дня кафедри.
Переймаючи досвід інших наукових бібліотек та використовуючи новітні інформаційні технології, науково-технічна бібліотека модернізувала цю форму роботи і пропонує мультимедійну презентацію Дня кафедри.
Під час перегляду Ви ознайомитеся зі станом комплектування книжкового фонду з дисциплін Вашої кафедри, аналізом використання студентами навчальної літератури, інформаційними можливостями науково-технічної бібліотеки, а також книжково-інформаційною виставкою.

Славетна мить, що об’єднала Україну!

kniga.png
Щорічно 22 січня ми відзначаємо День соборності України. Саме в цей день 1918 року Центральною Радою було проголошено незалежність Української Народної Республіки. А вже через рік у Києві, на Софіївській площі, біля пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому лідери УНР та делегація ЗУНР заявили про свій непохитний намір збудувати єдину соборну Українську державу.

Крути – і сум, і біль, і вічна слава України

kniga.png
Щороку 29 січня український народ вшановує пам’ять молодих борців за волю, полеглих на залізничній станції Крути. Ця битва стала символом героїзму та відданості Українській державі та національній ідеї. На початку січня 1918 року більшовики оголосили загальний наступ на Україну і вже через кілька днів встановили контроль майже на всьому Лівобережжі та почали просуватись на Київ. За таких умов 22 січня Центральна Рада Четвертим Універсалом проголосила незалежність Української Народної Республіки. У той важкий і грізний час на оборону молодої Української держави стали лише невеликі частини ідейних борців,серед яких студенти сформованого куреня Січових Стрільців та учні вищих класів гімназій і шкіл Києва. Саме ці юні захисники вступили в бій з 6-тисячним більшовицьким військом на станції Крути, що на Чернігівщині. Майже всі вони загинули, так як сили були надто нерівні, але цей бій затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці змогли утримати столицю на час, необхідний для укладення Брест-Литовського миру, який на міжнародному рівні означав визнання української незалежності.