Заради миру і безпеки

talanty_ukr.jpg

Формально відносини Україна-НАТО були започатковані у 1991 році, коли Україна, щойно здобувши незалежність, приєдналася до Ради північноатлантичного співробітництва (із 1997 року перетворена у Раду Євроатлантичного партнерства). Україна першою серед держав СНД приєдналася до Програми НАТО “Партнерство заради миру” (08.02.1994р.).

Основоположними документами, що продовжують визначати відносини між Україною та НАТО на сучасному етапі є Хартія про особливе партнерство між Україною та організацією Північноатлантичного договору (09.07.1997р.) та Декларація про поповнення Хартії про особливе партнерство (21.08.2009р.). 23 грудня 2014 року Верховна Рада України ухвалила рішення про відмову України від позаблокового статусу, який виявився неефективним у контексті убезпечення держави від зовнішньої агресії та тиску.

26 лютого 2016 року Президент України підписав закон “Про ратифікацію Угоди між Урядом України та організацією Північноатлантичного договору про статус Представництва НАТО в Україні”.

В умовах агресії Росії проти України наша держава вибудовує нову систему забезпечення національної безпеки. Обраний курс євроатлантичної інтеграції сприяє утвердженню в Україні демократичних цінностей, є важливим інструментом підтримки реформ у секторі безпеки та оборони України і забезпечує спільну протидію сучасним безпековим викликам і загрозам.

Пріоритетом для нас є максимальне поглиблення співробітництва з НАТО, з метою досягнення критеріїв, необхідних для набуття членства в Альянсі. А пріоритетним завданням є досягнення повної сумісності сектору безпеки оборони України з відповідними структурами країн-членів НАТО.

Адже сьогодні частину території України російський агресор перетворив на одну з гарячих точок на карті світу. І українські воїни гідно протистоять найсерйознішій агресії в Європі з часів Другої світової війни. Тому зараз, як ніколи, необхідно Україні разом з іншими країнами робити спільний внесок у зміцнення безпеки на євроатлантичному просторі.

Зважаючи, на розпорядження Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017р. № 429-р “Про затвердження плану заходів з відзначення у 2017 році 20-ї річниці підписання Хартії про особливе партнерство між Україною та Організацією Північноатлантичного договору”, а також на реалії сьогодення для нашої країни та українського народу, саме питання євроатлантичної інтеграції України, досягненням і перспективам співробітництва України з НАТО присвячена інформаційна виставка “Україна-НАТО: реалії, проблеми і перспективи” в читальному залі періодичних видань та іноземної літератури (к. 32 III пов.).

Запрошуємо читачів до перегляду друкованих видань, присвяченій цій актуальній тематиці.

talanty_ukr.jpg