З книгою жити - з добром дружити

talanty_ukr.jpg

23 квітня відзначаємо Всесвітній день книги та авторського права, проголошенням якого світова спільнота визнала незаперечне значення ролі книги у цивілізованому розвитку людства. Друкована книга завжди була та є неперевершеним засобом забезпечення й поширення знань, найвпливовішим чинником розвитку людської особистості і фактором постійного зростання людського капіталу будь-якої країни і цивілізації взагалі. Майже до ХХ ст. книга була єдиним носієм інформацї. Починаючи з глиняних табличок (IV-ІІІ тис. до н.е.) – до пергаментної книги, яка з ІІ-ІІІ ст. нашої ери почала свою мандрівку країнами світу і дійшла до нас у всій своїй теперішній величі й красі.

Найвизначнішою подією в історії книги було винайдення Йоганном Гутенбергом у середині ХV ст. європейського способу книгодрукування: тиражування текстової інформації за допомогою отримання відбитків з друкарської форми. З того часу змінювався формат книги, оформлення, але метод друкування майже не змінився.

Винайдення Й. Гутенберга вплинуло також на ефективне формування національних мов
у багатьох країнах Європи. Головна книга людства - Біблія в першій половині ХVI ст. була перекладена на мови багатьох європейських країн.

В Україні книгодрукування започаткував Іван Федоров, видавши у Львові першу кириличну книгу «Апостол» (1574). Перші книги стали важливим знаряддям у боротьбі українців за збереження своєї національної культури. Українська друкована книга користувалась доброю славою поза межами країни, була оздоблена прекрасними гравюрами та добротними оправами.

Сучасне українське книжкове мистецтво досягло значного розвитку і на сьогодні є невід’ємною складовою загальноєвропейської культури книги. Саме завдяки книзі ми можемо вивчати традиції своїх предків, історичні події, а також збагачувати свій світогляд красою художнього слова. Не одне покоління виховувалось на книгах Т. Шевченка, Л. Українки, М. Коцюбинського, Г.Сковороди та багатьох інших класиків української літератури. Сьогодні створюють нову українську літературу М. Матіос, Н. Гурницька, В. Шкляр, В. Лис та багато інших письменників.

Вшанувати найкращого друга – книгу, зібралися студенти Інституту нафтогазової інженерії в літературній світлиці «Її величність книга». Дружба з книгою – це свято, бо саме вона, наша мудра порадниця, веде нас у дивовижний й чудовий світ. Люди завжди поважали книгу як велике джерело знань. Гості світлиці зацікавлено слухали про історію виникнення друкованої книги, традиції святкування Всесвітнього дня книги. Організована книжкова виставка новинок сучасної української літератури викликала у студентів захоплюючий читацький інтерес.

З літературою даної тематики можна ознайомитися на абонементі художньої літератури (к.22, ІІ пов.), де діє тематична книжкова виставка «З книгою жити – з добром дружити». Мета виставки – показати розвиток української книги з давніх часів до наших днів. Гордість і прикраса виставки – чудові альбоми з всесвітнього та українського мистецтва, історії українського друкарства і граверства та ін.
Всіх бажаючих запрошуємо ознайомитися з представленими виданнями.

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

socrat2.jpg

Таємниці віків

Краса і багатство української мови

Мудрість поколінь - нащадкам