Web-сайт як засіб формування іміджу бібліотеки: сучасний стан, можливості застосування

Веб-сайти дають виняткову можливість бібліотекам розширювати свою діяльність, охоплюючи все більшу кількість користувачів, а також презентувати себе та свої здобутки, створюючи собі позитивний імідж. Сьогодні в епоху «суспільства знань» сайт науково-технічної бібліотеки ІФНТУНГ став платформою для комунікації між користувачем та бібліотекою та дав можливість доступу до інформації у будь-якому місці та в будь-який час.

Засідання обласного методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів, яке відбулося в науково-технічній бібліотеці університету, носило назву «Web-сайт як засіб формування іміджу бібліотеки: сучасний стан, можливості застосування». Було проаналізовано низку показників, а саме: відвідування, загальна кількість переглянутих сторінок, кількість переглянутих сторінок за одне відвідування, середній час перебування на сайті, показник відмов, нові відвідування. А також акцентувалася увага на кількості звернень на сайт науково-технічної бібліотеки у географічному аспекті та використаних бібліотечних сторінок. Аналіз здійснювався за період з 2012 по 2014 роки.

Аналіз ефективності сайту науково-технічної бібліотеки свідчить про те, що сайт набирає популярності не тільки серед користувачів вищих навчальних закладів, але є також затребуваним і серед сторонніх користувачів. Цьому сприяє постійне оновлення інформації на сайті, відкриття нових розділів та рубрик. У 2014 році сайт бібліотеки став переможцем у Всеукраїнському конкурсі бібліотечних Інтернет сайтів в номінації «Кращий сайт бібліотеки вищих навчальних закладів».

В обговоренні даного питання взяли участь фахівці інших бібліотек (наукова бібліотека Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, бібліотека національного медичного університету). Змістовна зустріч та професійне спілкування колег при проведенні засідання обласного методичного об’єднання збагатили учасників досвідом та новими ідеями.