Web-сайт – складова частина іміджу бібліотеки

Саме під такою назвою відбувся семінар в рамках засідання секції з питань інформаційних технологій 7 червня ц.р. в бібліотеці Івано-Франківського національного медичного університету. Веб-сайти дають виняткову можливість бібліотекам закладів вищої освіти розширювати свою діяльність, охоплюючи все більшу кількість користувачів, а також презентувати себе та свої здобутки, створюючи собі позитивний імідж. Перевагою веб-сайтів є те, що бібліотеки можуть не лише краще забезпечувати інформаційні потреби користувачів, а й представляти на розгляд широкому загалу свої інформаційно-аналітичні продукти, знайомити з послугами, які вони надають, та інформувати про свою діяльність. Веб-сайти надають доступ до інформації віддаленим користувачам і є зручними у користуванні. Тому це питання є актуальним як ніколи. На семінарі було розглянуто низку питань, що стосуються відкриття нових рубрик на сайті, його наповнення, зокрема аналізувався розділ нових надходжень, аналіз ефективності сайту та ін.

socrat2.jpg

Основні завдання, які постають перед бібліотечними працівниками на майбутнє, – це постійно оновлювати інформаційне наповнення та вдосконалювати структуру і можливості веб-сайту. Це один із напрямів тісної співпраці з широкою аудиторією користувачів, а також спосіб заохотити молодь частіше звертатися до бібліотеки, під- німати свій культурний і освітній рівень. Поряд із завданнями практичних працівників бібліотек слід відзначити потребу у подальших дослідженнях способу організації бібліотечних веб-сайтів, розробленні рекомендацій, які би врахували найкращий досвід і сприяли його впровадженню в інших бібліотеках.
В обговоренні даного питання взяли участь фахівці інших бібліотек (наукова бібліотека Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, науково-технічна бібліотека ІФНТУНГ). Змістовна зустріч та професійне спілкування колег збагатили учасників досвідом та новими ідеями.

socrat2.jpg